İlik bekleyen Efe dayanamadı

İlik bekleyen Efe dayanamadı
9 yaşındaki lösemi hastası Emir Efe uygun ilik beklerken hayata veda etti

3 yaşından beri lösemi hastası olan Emir Efe Cömert için dört bir koldan ilik aranıyordu. Sosyal medyada da bir çok sanatçı ve taraftar grupları destek olup duyuru yapmıştı ancak Minik Efe'nin bedeni daha fazla dayanamadı.

Emir Efe Cömert 6 yıl önce lösemiye yakalanmıştı. Uygun ilik bulunması için sosyal medyada başlatılan kampanyaya binlerce kişi katıldı. Ancak Emir Efe dün saat 18.37’de hayatını kaybetti. Emir Efe Cömert için öğle vakti Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’nde tören düzenlendi. Tabutunun üzerine çok sevdiği Fenerbahçe’nin bayrağı ve bir taraftarın hediye ettiği, sırtında Efe yazan forma vardı. Efe’nin annesi Nigar Mutlu “Vücudunu bana verin ben ona sarılıp uyumak istiyorum diye ağladı. Babası Aydın Cömert de arkadaşlarının desteğiyle ayakta durdu.

Emir Efe’nin ölümünün ardından twitter’da #MekanınCennetOlsunEmirEfe hashtag’i oluşturuldu. Başlığa yazan binlerce kişi üzüntüsünü dile getirdi.

DONÖR BULDUK NAKİL YAPILAMADI

Yurt dışından kendi imkanlarıyla ilik nakli için birkaç donör bulduklarını söyleyen Efe’nin babası Aydın Cömert, cenazede şu açıklamayı yaptı: "İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi sorumluluğu üstlenmediği için ilik nakli gerçekleştirilemedi. 2007 Temmuz ayından beri tedavi görüyoruz. 2013 Temmuz’da hastalık tekrar nüksetti. Ülkemizde ilik bankaları çok yetersiz. Halk çok bilinçsiz. Yılda 550 başvuru, 40 nakil oluyor. Efe gibi birçok çocuk var." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com