"İlimiz adına gurur kaynağıdır”

"İlimiz adına gurur kaynağıdır”
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, "AK Parti hükümetleri döneminde başlatılan bu reformcu adımlar ve düzenlemeler yerel yönetimler alanında kendini göstermiştir.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, 'AK Parti hükümetleri döneminde başlatılan bu reformcu adımlar ve düzenlemeler yerel yönetimler alanında kendini göstermiştir.

Eskimiş, çağın ihtiyaçlarına cevap veremez hale gelmiş mahalli idare sistemimiz kapsamlı bir reforma tabi tutulmuştur. Bu kapsamda yerel yönetim hizmetlerinin etkin ve verimli sunulabilmesi için kaynakları ve yetkileri ciddi oranda arttırılmıştır' dedi.
Nazlı, AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Ağustos ayı toplantılarını dağerlendirdi. Meclisin büyük bir uyum içinde çalıştığını belirten Nazlı, 'İl Genel Meclisimiz 3-7 Ağustos tarihlerinde 5 oturum toplanarak gündeminde yer alan 14 maddeyi görüşerek karara bağlamıştır. İl Genel Meclisi üyelerimiz komisyonlarda görev alarak gündemindeki konuları, il özel idare teknik ekipleri ve muhtarlarla birlikte bizzat yerinde incelemeler yaparak raporlar hazırlamış ve böylelikle kararların isabetli ve yerinde olmasına katkı sağlamıştır. Meclis toplantılarında alınan kararlar büyük bir olgunlukla ve oybirliği ile alınmıştır.İl Genel Meclisi çalışmalarımızda her ay yapılan toplantılarımıza daire amirlerini, milletvekillerini ve sivil toplum örgütü temsilcilerini davet ederek meclisimizi bilgilendiriyoruz. Bu kapsamda Ağustos ayı meclis toplantılarımıza Orman Bölge Müdürü Yüksel Gül, Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürü Namık Yüksel ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammed Kahraman katılarak meclis üyelerimizi bilgilendirmiş ve soruları cevaplamışlardır. Başlattığımız bu uygulama önümüzdeki aylarda da devam edecektir. İl Genel Meclis toplantılarımız katılımcılık ve şeffaflık anlayışımızın bir gereği olarak basınımıza ve herkese açık olarak yapılmaktadır. İlgi duyan ve katkı sağlamak isteyen tüm hemşerilerimizi beklediğimizi buradan ifade etmek istiyorum.Yerel yönetimlerin önemi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Gelişmiş batılı ülkelerin geçmişten bu yana önem verdiği yerel yönetimlerin önemi Türkiye'de de kavranmaya başlamış ve bu doğrultuda önemli adımlar atılmıştır. Ülkemiz yerel yönetimler ve kentleşme konusunda kritik bir miladı temsil eden çok önemli bir değişim sürecinden geçmektedir. Özellikle AK Parti hükümetleri döneminde başlatılan bu reformcu adımlar ve düzenlemeler yerel yönetimler alanında kendini göstermiştir.
Eskimiş, çağın ihtiyaçlarına cevap veremez hale gelmiş Mahalli İdare sistemimiz kapsamlı bir reforma tabi tutulmuştur. Bu kapsamda yerel yönetim hizmetlerinin etkin ve verimli sunulabilmesi için kaynakları ve yetkileri ciddi oranda arttırılmıştır. Yerinden Yönetim ilkesi hayata geçirilerek birçok temel bürokratik sorun çözülmüştür. İl Özel İdareleri, İl Genel Meclis Başkanını seçme haklarına kavuşarak yerel yönetim meclisleri güçlendirilmiştir. Bu reform süreci her geçen gün devam etmektedir. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta ilk toplantısını gerçekleştirdiğimiz Kalkınma Ajansı toplantısı da bunun önemli bir örneğidir.
 İl Genel Meclis Başkanı olarak yönetim kurulunda yer alarak temsil edilmemiz meclisimiz açısından oldukça önemlidir. Bölgemizin kalkınması ve gelişmesine destek verecek olan bu ajansın Kütahya'da kurulması ilimiz adına bir gurur kaynağıdır. Ajansın Kütahya'da kurulmuş olmasıyla yetinmeyip Kütahya'da ki her kuruma, özel sektöre, yerel yönetimlere ve sivil topluma önemli görevler düşmektedir. Bu bilinçle İl Genel Meclisi olarak projelerimizle ilimizin kalkınmasına katkı sağlayacağız.
Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerini kapsayan Ege Kalkınma Ajansı'nın Kütahya'da kurulmasından dolayı Başbakanımıza ve hükümetimize şükranlarımızı sunuyorum. Halkımızdan aldığı emanetin bilinciyle çalışmalarını sürdüren İl Genel Meclisimiz ilimizin her alanındaki sorun ve eksiklikleri tespit edip tartışmaya ve çözüm üretmeye devam edecektir. Misyonumuz 'insan merkezli ve hizmet odaklı' çalışmaktır' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com