“İlimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtacağız”

“İlimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtacağız”
Uşak'ta, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir tören düzenlendi.

Uşak'ta, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir tören düzenlendi.

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Törene Vali Yardımcısı Mehmet Ünal ile bazı daire müdürleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören halk oyunları gösterisi ile sona erdi. Törende konuşan Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürü Şerif Arıtürk, 'Ülkemizde son yıllarda turizm alanında bir ivme yakalanmıştır. Bu yükselme her geçen gün artarak devam edecektir. Çünkü ülkemiz turizm çeşitliliği açısından zengin kaynaklara sahip” dedi.
Uşak'ın kültürel ve doğal zenginliklere sahip bir kültür kenti olduğuna da dikkat çeken Arıtürk, 'Değerlerimizi bugüne kadar iyi kullanamadık. Konaklama tesislerinin yetersiz olması, turizme yapılan yatırımların çok az olması ve kentimizin doğal ve tarihi zenginliklerini yeterince tanıtamadığımız için turizmden hak ettiğimiz payı alamıyoruz. Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm, dünyada olduğu gibi ülkemizde de en parlak sektör haline gelmiştir. 2010 yılında ülkemize 21 milyon turist ziyaret etmiş ve 30 milyar dolar gelir bırakmıştır. Ülkemizin 2020 yılı hedefi ise 60 milyon turist ve 50 milyar dolar gelir elde etmektir. Türkiye turizm açısından dünyada 8. Akdeniz ülkeleri arasında ise 4. sırada yer alıyor. İlimizdeki turizm potansiyelini harekete geçirmek için çeşitli projeler üzerinde duruyoruz. Yıl sonuna kadar ilimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla 7 gezi programı organize ettik. Bu gezilere Uşaklıların yanı sıra İstanbul ve Ankara'dan misafirler davet edeceğiz. Amacımız ilimizin turizm potansiyelini harekete geçirmek ve değerlerimizi tanıtmak” dedi.
Kültür ve Turizm İl Müdürü Şerif Arıtürk'ün konuşmasının ardından şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Yardımcısı Mehmet Ünal verdi. Turizm Haftası etkinlikleri kampsında bugün saat 16.30'da “Uşak Fotoğrafları” konulu bir sergi düzenlenecek. Ayrıca hafta nedeniyle tiyatro gösterisi ve 24 Nisan 2011 günü de Banaz Evrendede mevkiinde doğa yürüyüşü yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com