"İlk 4'e giremezsek..."

"İlk 4'e giremezsek..."
Bursaspor'u çalıştıran Sağlam, çarpıcı konuştu...

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Karabükspor karşısına 3 puan parolasıyla çıkacaklarını, rakiplerinin bulunduğu durumun kimseyi kandırmaması gerektiğini belirterek, "Alacağımız 3 puan bizi üst sıralara ve hedeflediğimiz potaya taşır" dedi. Futbolcularına ilk dördü aşılayan Ertuğrul Sağlam, bu sezon ilk dörde girememeleri durumunda önümüzdeki sezon kulübün maddi sıkıntı çekeceğini, bunun da futbolculara yansıyacağını bildirdi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, haftalık basın toplantısında, Turgay'ın fair-play hareketinden, yedek futbolcuların durumuna, medyanın Bursaspor'a yaklaşımı ve kulübün mali konularına kadar bir çok konuya açıklık getirdi.

Karabükspor ile Pazartesi günü önemli bir deplasman maçı oynayacaklarını hatırlatan Sağlam, "Karabükspor'un bulundukları yer kimseyi kandırmasın. Yeni antrenörleriyle futbolcular çok iyi mücadele edecektir. Geçtiğimiz haftaların puan kayıplarının ardından alınacak geçtiğimiz hafta olduğu gibi alınacak 3 puanın bizi üst sıralara çıkaracağını düşünüyorum. Bizim için çok kolay bir karşılaşma olmayacak. Ancak oyuncu arkadaşlarımız çıkıp kendi üzerlerine düşen görevi yapacak ve 3 puanı alacaktır. Turgay'ın annesinin sağlık problemi vardı. Kendisine acil şifalar diliyorum. Turgay bugün çalışmalara katılacak. Bugün itibarıyla herhangi bir sakatlığımız yok. Maça kadar olmazsa kendi ideal 11'imizle maç çıkacağız" dedi.

"TURGAY KONUSU GÜNDEMDE TUTULMADI"

Puan cetveline baktıklarında geçtiğimiz hafta alınan 3 puanla üst sıralara çıktıklarını dile getiren Sağlam, "Böyle devam edersek üçüncü sıraya çıkabiliriz. Aksini düşünmek bile istemiyorum. "Bursasporluyum" diyen herkesten takımlarına destek, biraz daha hoşgörü ve iyi niyet bekliyoruz. Bugün gazetelere göz attım. Pazartesi günü "Türk futbolunu bırakın dünya futbolu açısından önemli" olduğunu düşündüğüm konuyla ilgili. Turgay'ın hareketi kötü niyetli kişilerden tarafından farklı yerlere çekildi. 0-0 giden karşılaşmada 5 maçtır galip gelmeyen bir takım oyuncuları Türk futboluna damgasını vurdu. Gazetelerde "Turgay'ın olayını gündemde tutmaya çalışan var mı" diye baktım. Ancak bunu maalesef göremedim. Böyle güzel bir olayın ortadan kaldırılması benim tuhafıma gitti. Bu da Türk medyasının bir gerçeği. Olumlu şeyler ön plana çıkarılmıyor. Medyanın biraz daha sorumluluk taşıyıp, böyle güzellikleri ön plana çıkarılması ve teşvik edilmesinin önemli olduğunu sıkıntılı süreçte çok daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

"YEDEK KALINCA HOCA YAPTI, İYİ OYNAYINCA KENDİ YAPTI!"

"Biz büyük bir camiayı temsil ediyoruz" diyen Sağlam, "Camia bizden başarı bekliyor. Biz oyuncu tercihi yaparken kendi gördüklerimizle kadro çıkarıyoruz. Biz haşa Peygamber değiliz ki bizler de hata yapabiliyoruz. Biz onu görüyoruz. Oynayanlar oynamayanlardan daha fazla gözümüze çarpıyor. Her futbolcu oynamak ister. 31 futbolcu da oynamak istiyordur. Demek ki olaya böyle bakmak lazım. Çocuk okulda zayıf aldığı zaman 'hoca zayıf verdi' diyor, ama iyi not aldığında '10 aldım' diyor. Futbolcularda iyi oynayınca 'kendim yaptım, yedek kalınca da hoca yedek bırakıyor' diyor" diye yedek futbolcuların isyanına tepki gösterdi.

"BİZİM TURGAY'A VERİLECEK BİR ÖDÜLE İHTİYACIMIZ YOK"

Arjantinli oyuncuların birlikte oynamak istemeleriyle ilgili soruyu da cevaplayan Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü; "Biz Batalla ve İnsua'yı çok nadir birlikte oynattık. Eğer kulübün menfaati doğrultusunda olacaksa ikili de oynatırız. Biz Turgay ile ilgili bir tören düzenlemeyi düşünüyoruz. Turgay bütün dünyanın gönlünü fethetti. Turgay'a verilecek bir metal parçası veya ödül önemli değil. Başkalarının vermediği ki bizim çok da ihtiyacımız yok. Bu yaşananlardan sonra sarı kartın bir önemi yok. Bu sene sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz Türk futbolu ve federasyon açısından. Federasyonda görev yapan herkesin adil bir şekilde kimsenin hakkını yemeden maç günlerini yaralıyorlar. Bu sıkıntılı süreçte insanlar hata da yapabilirler. Bu konuda biraz daha anlayışlı olmak lazım. Bizim gibi hedefi zirve olan insanlar bu tür sıkıntıları görmemesi gerekiyor."

"İLK DÖRDE GİREMEZSEK, ÖNÜMÜZDEKİ SEZON SIKINTI YAŞANIR"

Ligde güç dengelerinin savaştığını dile getiren Sağlam, "Kazandık diye herkesin bizden övgüyle bahsetmesini istemek olmaz. ama Samsunspor'u Fenerbahçe ve Trabzonspor yenemedi. Bizim aldığımız galibiyeti ben önemiyorum. En iyi takımlar bile en alttaki takımları yenemiyor. Ligde güç dengesi var. Biz geçen yılın ardından yeni bir takım oluşturduk. Bir taraftan kulübü zarar sokmadan transferler yapmaya çalışıyoruz, bir yandan takımı oluşturmaya çalışıyoruz, bir taraftan da başarılı olmaya çalışıyoruz. Herkesin bu durumları gözden geçirmesi gerekiyor. Bursaspor'un 25-30 triyon borcu vardı, bunlar bitti. Başarıyla birlikte para geldi ama oyunculara ciddi paralar ödendi. Ozan İpek 3 yıl önce 350 bin liraya oynuyorsa bugün 1 milyon 600 bin liraya oynuyor. 'Ben şampiyon olmuş takımın oyuncusuyum. Beni Fenerbahçe Galatasaray istiyor' diyor. Futbolcuların durumlarını da iyileştirmek zorundasınız. Devre arasında eksiklerimizi görüp takviye yapmayı düşünüyoruz. Devre arasında hiçbir oyuncumuzu göndermeyi düşünmüyoruz. Aksine takviye yapmayı düşünüyoruz." dedi.

Sağlam ayrıca, "Bangura, yeni yeni toparlanmaya başladı. İyi olduğu dönemdeki performansına ulaşmış değil. İlerleyen günler ne getirir bilmiyorum ama oynayacak düzeye geldifn kaldırılması benim tuhafğini hissedersek takımda oynatırız. Bangura ciddi bir sakatlık geçirdi. Kalıcı bir sakatlık değildi ama hafife alınmayacak sakatlıktı. Eğer biz Bursaspor olarak ligi ilk dört içinde bitiremezsek kulüp önümüzdeki sezon maddi sıkıntı yaşabilir, bu da futbolcuların durumuna yansır" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Ertuğrul Sağlam, desteklerinden dolayı özel hastanenin Proje Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Dr. Filiz Oktay'a 16 numaralı forma hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com