İlk Coş'an belli oldu

İlk Coş'an belli oldu
Başbakan'ın kızlı erkekli evlerle ilgili talimatını ilk vazife edinen Adana Valisi Avni Coş oldu

İki gündür yaşanan kızlı erkekli yaşıyorlar polemiklerinde Başbakan'ın 'valilere talimat verdim' sözleriyle ilk coşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş oldu.

29 Ekim törenlerinde Adana Belediye Başkan vekiliyle yaptığı tartışmayla gündeme gelen Vali Coş, Başbakan Erdoğan'ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili açıklamasının kendileri için talimat olduğunu ve gereğinin yapılacağını belirtti. Bir açılışta konuşan Vali "Gençliğin korunması, gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması Anayasa ile devlete verilmiş görevler arasındadır" dedi.

Durumdan vazife çıkarmak konusunda en hızlı davranan vali olarak kayıtlara geçen Coş zaten gerekli çalışmaları yaptıklarını, Başbakan'ın açıklamalarının da çalışmalarını gözden geçirme konusunda vesile olduğunu söyleyerek olayın nasıl mahalle baskısına dönebileceğini de gözler önüne serdi.

"GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR"

Vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirip, huzuru sağlamak için çalışıldığını belirten Vali Coş, şunları söyledi:

"Sayın Başbakanımızın talimatları doğrultusunda gerekli çalışmalar tabi ki yapılıyor. Açıklamaları da bizim için çalışmaları gözden geçirme konusunda vesile olmuştur. Baktığımızda bu konudaki çalışmaların zaten devam ettiğini, bu konuda büyük bir hassasiyetin gerekli çalışmanın yürütüldüğünü öğrendim. Arkadaşlarımız, ayrıntıları üzerinde değerlendirme yapıyorlar. Vatandaşlarımızın bu konudaki rahatsızlıkları, şikayetleri ve intikal eden olumsuzlukları var. Muhakkak ki değerlendirilir ve yasal gereği yapılır. Vatandaşlarımızın memnuniyeti esastır. Tabi ki genel ahlakın korunması da devlete ait görevler arasındadır. Bu manada vatandaşımızın hassasiyetleri, gençliğin korunması, gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması Anayasa ile devlete verilmiş görevler arasındadır. Bu bağlamda devlet de üzerine düşen görevi bütün kurum ve kuruluşları ile yapacaktır. Valiliğimiz de bütün kurum ve kuruluşları ile üzerine düşen görevi yapmaktadır." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com