İlk Defa Konuştu!

İlk Defa Konuştu!
Başbakan Erdoğan ilk kez Hanefi Avcı'nın tutuklanması ile ilgili yorum yaptı..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclisin 23. dönem 5. yasama yılı dolayısıyla TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in verdiği resepsiyondan ayrılırken karşılaştığı BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Demirtaş KCK operasyonlarından duyduğu rahatsızlığı dile getirirken BDP Milletvekili Akın Birdal'dan 'Hanefi Avcı' sorusu geldi.

Durup dururken yoldan geçen birisini almıyorlar di mi?

Erdoğan ve Demirtaş'ın yanı sıra BDP Diyarbakır Millet Vekili Akın Birdal'ın da dahil olduğu konuşmada, Başbakan'a 'Hanefi Avcı' operasyonu da soruldu. Böylece Başbakan Erdoğan'ın ağzından ilk defa Hanefi Avcı'nın tutuklanması ile ilgili  yorum da çıkmış oldu.

İşte o diyalog:

BDP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal:
Şimdi Hanefi Avcı üzerinden bir operasyon yapılıyor. Örneğin ne ifade ettiniz referandumdan sonra, demokratikleşme özgürleşme olacak dediniz. Bunun karşılığı olmalı sayın Başbakan.

Erdoğan: Şimdi bir şeyi gerçekçi göreceğiz. Şu anda yargı bunun yanında yürütme olarak eğer böyle bir operasyon varsa bu operasyon kim vasıtasıyla yapılır? Yargı bir talimat verdiği zaman talimatın gereğini yürütme yerine getirmek durumundadır. Artık sizler bu siyasetin içindesiniz. Şimdi burada eğer Avcı ile ilgili böyle bir şey varsa onun bağlantıları nelerdir, bunların hepsi araştırılmak durumundadır. Şimdi durup dururken yoldan geçen birisini almıyorlar di mi?

elmahaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com