İlk kez 4 tıp doktoru ve 3 kadın aday var...

İlk kez 4 tıp doktoru ve 3 kadın aday var...
İHSAN TUNÇOĞLU-AKİS-ÖZEL12 Haziran 2011 seçimlerinde Kütahya'da ilkler yaşanıyor.. İlk kez 4 tıp doktoru adayımız ve 3 kadın adayımız var.

İHSAN TUNÇOĞLU-AKİS-ÖZEL
12 Haziran 2011 seçimlerinde Kütahya'da ilkler yaşanıyor.. İlk kez 4 tıp doktoru adayımız ve 3 kadın adayımız var.
AK Partiden Prof. Dr. Vural Kavuncu, Dr.Bediha Türkyılmaz CHP'den Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, MHP'den Dr.Ahmet İça Kütahya siyaset tarihinde ilkler içinde yerlerini aldılar.
Aslen Tavşanlı'lı olşan Prof. Dr. Vural Kavuncu AKÜ Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Korel Otel Fizik Tedavi Bölüm Başkanı olarak görev yapıyor.
Aslen Simav'lı olan Dr.Bediha Türkyımaz ise halen Kırıkkale İl Sağlık Müdürü olarak görev yapıyordu. Dr.Bediha Türkyılmaz'ın eşi, Sağlık Bakanlığında Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı, babası ise Mardin İl Müftüsüdür.
Merhum İbrahim Aksaz'ın kızı olan Evliya Çelebi Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr.Zeliha Aksaz Şahbaz ise baba tarafından Altıntaş'lı, kendisi ise Kütahya doğumlu. Babası Merhum İbrahim Aksaz'ın çevre ve doğa gönüllüsü olarak yaptığı unutulmaz hizmetlerini sürdüren kızı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz Kütahya'da sosyal etkinliklere destekleri ile tanınıyor.
Kütahya da uzun yıllar eski SSK Hastanesinde KBB Uzmanı olarak görev yapan Dr. Ahmet İça ise MHP'den aday olarak çalışmalarını sürdürüyor. Eşi Eczacı Sevin İça ise en yakın destekçisi olarak seçim çalışmalarını sürdürüyorlar. Özellikle kadın hakları ve kadınlara olumlu imkanlar sağlanması konusuna vurgu yapıyorlar.
İLK KEZ 3 KADIN VEKİL ADIYI
Yine 12 haziran seçimlerinde bir ilk daha gerçekleşiyor. İlk kez 3 kadın aday seçimlere katılıyor. CHP'den İnşaat Mühendisi Ruhsen Kumdalı babası Avukat Ahmet Güner'den beri siyasetin içinde yoğrulmuştur. Yine CHP'den E.Çelebi Devlet Hastanesi Kadın doğum Uzmanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, AK Parti'den Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Bediha Türkyılmaz milletvekili adayı olarak seçimlere katılıyorlar.
Kütahya ilindeki tüm siyasi partilerimizin adaylarına başarılar dileriz.
Not: T.B.M.M'de grubu olan siyasi partiler dikkate alınmıştır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com