İlk Kez Cumhurbaşkanı Tehdit Ediliyor!

İlk Kez Cumhurbaşkanı Tehdit Ediliyor!
Erdoğan ile Gül arasında "dinlenme" polemiği...

Telefon dinlemelerine tepki gösteren Başbakan Erdoğan, yasadışı dinlemelerin geldiği boyutu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü örnek vererek anlatmıştı. "Bu adamlar Cumhurbaşkanı'nı da dinliyor. Şu anda açıklama yapmıyorlar... Ama şu anda verileri depolamışlar. Vakti, saati gelirse onu da açıklayacaklar." demişti. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, Başbakan Erdoğan'ın  o iddiasına yanıt verdi.  

GÜL: "DİNLENMİŞ OLABİLİRİM"

"Doğrusu benimle ilgili de 'ihtimal dışı' diyemem. Çünkü teknolojinin geldiği noktada bunları tamamen engellemek mümkün değil." sözleriyle dinlenmiş olabileceğini söyleyen Gül, tehditlere ise boyun eğmeyeceği sinyali verdi. "Bu konularla ilgili herhangi bir kaygım veya herhangi bir korkum söz konusu değildir, varsa böyle şeylerin ortaya çıkmasında." dedi. 

ERDOĞAN, GÜL'Ü TEHDİT Mİ ETTİ?

Gül ve Erdoğan arasındaki bu polemik, muhalefet cephesinde ise "Erdoğan, Gül'e üstü kapalı mesaj gönderiyor" şeklinde algılandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ilk kez Cumhurbaşkanı'nın tehdit edildiğini belirterek, CHP'nin ona sahip çıkacağını söyledi. 

"İLK KEZ CUMHURBAŞKANI TEHDİTLE KARŞI KARŞIYA"

Aydın'ın Didim ilçesine yaptığı  seçim ziyaretinde konuşan Tekin,"Yolda gelirken Sayın Cumhurbaşkanı'nı bir televizyon kanalında dinledim. İnanın bir siyasetçi olarak utandım. İlk kez Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı tehditle karşı karşıya. Kim sizi tehdit ediyor cumhurbaşkanım? Kim sizi tehdit ediyorsa size sahip çıkacak CHP var, bunu unutmayın. Hiçbirimizin geleceği Türkiye'nin geleceğinden daha önemli değildir." sözleriyle durumu değerlendirdi. 

"KUŞTAN KORKTUĞUNUZ KADAR ALLAH'TAN KORKSAYDINIZ..."

Tekin, Twitter yasağını da eleştirdi. "48 saat önce twitterın kapatılmasıyla Türkiye tüm dünyaya rezil oldu. Kuştan korktuğunuz kadar Allah'tan korksaydınız Türkiye'nin başına bunlar gelmezdi." dedi. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com