İlk kez 'el ele' tutuşacaklar

İlk kez 'el ele' tutuşacaklar
Ayşe Kavdır, on beş yıllık evlilikleri boyunca ilk kez eşi ile 'el ele' tutuşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Ayşe Kavdır, on beş yıllık evlilikleri boyunca ilk kez eşi ile 'el ele' tutuşacak olmanın heyecanını yaşıyor. Çift kol nakli olan Atilla Kavdır'ın eşi 32 yaşındaki Ayşe Kavdır, "İlk önce hastaneden çıkmak ardından ailecek el ele tutuşup gezmek istiyoruz" dedi.
Uşak'ta beyin ölümü gerçekleştikten sonra organları bağışlanan Ahmet Kaya'nın iki kolunun nakledildiği 34 yaşındaki Atilla Kavdır'ın yoğun bakım servisinde tedavisi devam ediyor.Naklin üstünden geçen 3 günlük süre zarfından çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın sağlık durumunda herhangi bir sıkıntının olmadığı her şeyin yolunda olduğu belirtildi.
Eşine çift kol ve bir bacak nakli yapılan 32 yaşındaki Ayşe Kavdır, "Girip bakıyorum bugün yine baktım. Çok daha iyi. Kolları sarılı. Doktorumuz, 'Eşin geldi' diyince kafa salladı. Fazla bir şey söyleyemiyor. Elleri sarılı ve düz şekilde duruyor" dedi.
Organ nakli konusunda tereddütleri olduğunu dile getiren Ayşe Kavdır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eşim nakil olmak isterken içinde bir korku vardı. Daha önce ameliyatlar geçirdiği için tedavi sürecinden bir korkusu vardı. Ama şimdi istedi. Ameliyata girmeden önce, 'Çocuklarımın elini tutacağım, araba kullanacağım' demişti. Nasip kısmet oldu.Bacak naklinin başarılı olmamasına o kadar üzülmedim. Daha önce bacağı olmadan da her işini yapabiliyordu. Motosiklet kullanabiliyordu. Sağlam insanlar gibi motosiklet
kullanıyordu. Arkasında hepimizi taşıyordu. İlk sıralar korkuyordum. Ama alıştıkça korkmadım."
Evlenirken hiç tereddüt etmediğini anlatan Ayşe Kavdır, "Onun yaşama azmi vardı. Yaşama azmini yitirmemiş. Her şeye sıkı sıkı bağlanmış. Onun için evlenmeyi kabul ettim. Çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.
Çocukları gibi kendisinin de çok heyecanlı olduğunu ifade eden Ayşe Kavdır, ilk önce hastaneden çıkmak ardından ailecek el ele tutuşup gezmek istediklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com