İlkbahar şap aşılama kampanyası

İlkbahar şap aşılama kampanyası
Tavşanlı İlçe Tarım Müdürü Ahmet Temel, şap hastalığının kontrolü projesi kapsamında 2010 yılı ilkbahar şap aşılama kampanyasının başladığını ve kampanya döneminde İlçe Tarım Müdürlüğü veteriner hekimleri ve sağlık personeli tarafından 24 bin 400 büyükba

Tavşanlı İlçe Tarım Müdürü Ahmet Temel, şap hastalığının kontrolü projesi kapsamında 2010 yılı ilkbahar şap aşılama kampanyasının başladığını ve kampanya döneminde İlçe Tarım Müdürlüğü veteriner hekimleri ve sağlık personeli tarafından 24 bin 400 büyükbaş ve 34 bin küçükbaş hayvana şap aşısı yaptırılmasının planlandığını söyledi. İlçe Tarım Müdürü Ahmet Temel, şap hastalığının bulaşıcı bir hastalık olduğunu belirterek, bu hastalıktan korunma yöntemlerinin uygulanmasının büyük önem taşıdığını ifade etti.
Ayrıca aşılama yapılmamış hayvanların hayvan hareketlerine kesinlikle müsaade edilmeyeceğini duyuran İlçe Tarım Müdürü Ahmet Temel hayvanlarını aşılatmayan çiftçilerin desteklemelerden de yararlanamayacağının altını çizdi.
Temel şunları söyledi:
'Aşılama kampanyası içerisinde annesinin kulak küpesi olan 6 aydan küçük buzağılara kulak küpesi takılacak ve işletmelerdeki hayvanların kayıtları güncellenecektir. Üreticilerimiz ellerinde bulundurdukları hayvanların pasaportlarını İlçe Tarım Müdürlüğü'nden alabilirler.'
İlçe Tarım Müdürlüğü veteriner hekimleri ve sağlık personeli tarafından 2009 yılında ilkbahar şap aşılama döneminde 21 bin 850, son bahar aşılama döneminde de 24 bin 738 büyükbaş hayvana şap aşısı yapıldığını dile getiren Ahmet Temel, yine 2009 yılı içinde toplam 15 bin 300 küçükbaş hayvanın da aşılandığını anlattı. Ahmet Temel, çiftçilerden sağlık personeline yardımcı olmaları ve aşıları kesinlikle ihmal etmemelerini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com