İlker Başbuğ'a İsrail’deki ağlama duvarı soruldu

İlker Başbuğ'a İsrail’deki ağlama duvarı soruldu
Genelkurmay Eski Başkanı Başbuğ'a İsrail'deki ağlama duvarı önündeki görüntüleri soruldu. Başbuğ'un avukatı soruya kızdı.

Andıç davasının tutuklu sanığı dün duruşma salonunda sorulara cevap vermedi. Hakim, Başbuğ'un Kudüs'te Ağlama Duvarı'ndaki fotoğrafını sorunca avukatı, 'Din hürriyetine aykırı' diye itiraz etti.

51 NOLU DVD

Mahkemede, Emekli Albay, Kevent Göktaş'ın bürosunda bulunduğu iddia edilen 51 No'lu DVD'nin içeriğine ilişkin sorular yönetildi. Üye Hakim Hüsnü Çalmuk, 'DVD içerisindeki video başlıklı klasörde 001 isimli bir video var. Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ  başlıklı çeşitli görüntüler de var. Çekim gizli değil. Ağlama Duavrı konusu geçmektedir. Bu konu hakkında bilginiz var mı' diye sordu.

AVUKATI TEPKİ GÖSTERDİ

Avukat İlkay Sezer, 'Hakimin soruduğu soru din ve vicdan hürriyetini bir kenara bıraksak bile internette dolaşan asılsız iddialara müvekkil cevap vermek zorunda bırakılmaktadır' diyerek tepki gösterdi.

Mahkeme Başkanı Özese, Başbuğ'un bu soruya yanıt vermemesini, 'Sanık İlker Başbuğ'un cevap vermediği, susma hakkını kullandığı anlaşılmıştır' şeklinde tutanağa soruldu.
(SRK)
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com