İlköğretim haftası başlıyor

İlköğretim haftası başlıyor
2009-2010 eğitim öğretim yılı “İlköğretim Haftası” 14 Eylül 2009 günü 09.00'da yapılacak olan kortej yürüyüşü ile başlayacak olup yeni yapılan Adnan Menderes İlköğretim Okulunda kutlanacak.

2009-2010 eğitim öğretim yılı “İlköğretim Haftası” 14 Eylül 2009 günü 09.00'da yapılacak olan kortej yürüyüşü ile başlayacak olup yeni yapılan Adnan Menderes İlköğretim Okulunda kutlanacak.
2009-2010 eğitim öğretim yılı “İlköğretim Haftası” 14 Eylül 2009 günü 09.00'da 30 Ağustos İlköğretim Okulundan Valilik önüne yapılacak olan kortej yürüyüşü ile başlayacak olup saat 10.00'da Atatürk Anıtına çelenk sunulacak, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklâl Marşı söylenecek.
    İlköğretim Haftası kutlamaları daha sonra saat 10,30'da Adnan Menderes İlköğretim Okulunda Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayacak olup Öğrenci Andı, Bir Öğrencinin Konuşması, Şiir Okunması, Okul Müdürü ve Milli Eğitim Müdürünün Konuşması, Vali Şükrü Kocatepe'nin konuşması, 8. sınıf öğrencileri tarafından 1. sınıfa yeni kayıt olan öğrencilere hoş geldiniz çiçeklerinin verilmesi, Halk Oyunları Gösterileri, Okul Binasının Açılışı ve öğrencilere sınıflarda ders kitaplarının dağıtılması ile son bulacak.
18 Eylüle kadar ''uyum programı''na alınacak minik öğrenciler, bu program kapsamında öğretmenlerinin gözetiminde çeşitli etkinliklere katılacak, okullarını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıyacak. Uygulamayla çocukların okula adaptasyonlarının sağlanması, okul kaygısının giderilmesi, öğretmenine güven duyup günlük akışa uyum sağlaması, oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıması, okul kurallarını öğrenmesi, aynı zamanda evine güvenle gidip gelme eğitimi alması ve okula iyi bir başlangıç yapması amaçlanıyor.
2009-2010 eğitim-öğretim yılı ise 24 Eylül Perşembe günü başlayacak. Bazı özel okullar Milli Eğitim Bakanlığından alınan izinle eğitim-öğretim yılını 14 Eylül günü başlatacak.
Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 22 Ocak 2010 günü sona erecek ve öğrenciler, 5 Şubata kadar tatil yapacak. İkinci yarıyıl 8 Şubatta başlayacak ve 18 Haziranda sona erecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com