İlköğretim öğrencilerinden örnek davranış

İlköğretim öğrencilerinden örnek davranış
Japonya'da meydana gelen tsunaminin ardından Kütahya Fatih İlköğretim Okulu 8-E sınıfı öğrencileri düzenledikleri kermes ile hepimize örnek oldu..

Japonya'da meydana gelen tsunaminin ardından Kütahya Fatih İlköğretim Okulu 8-E sınıfı öğrencileri düzenledikleri kermes ile hepimize örnek oldu..
Japonya'da meydana gelen tsunami felaketinin ardından günler geçti. Kütahya'da Fatih İlköğretim Okulu 8-E sınıfı öğrencileri Japonya'da ihtiyaç sahiplerine ulaşması için yardım kermesi düzenledi. Hepimize örnek olması gereken ilköğretim 8. sınıf öğrencileri, yardımın dil, din, ırk gözetmeksizin yapılabileceğini gösterdi.
Yardım kermesini organize eden öğrencilerden Koray Hıncal şunları söyledi: “Bu kermesi Japon halkına ufakda olsa destek olabilmek için düzenledik. Harçlıklarımızı biriktirmek istedik. Fakat harçlıkların yeterli olmayacağını düşündük. Japon halkına ufakda olsa bir desteğimiz olursa çok mutlu olacağız.”
Bir diğer öğrenci Burhan Batmaz ve Şefika Ceren Türe ise “Japonya bizim kardeş ülkemiz. Yıllar önce yaşadığımız depremde bize en çok yardım eden de Japonya'ydı. Tüm halkımızın bunun gibi yardımlar yapmasını istiyoruz. Öğrenci arkadaşlarımızın yardımlar yaparak para toplamalarını ve bunu Japonya'ya göndermesini istiyoruz. Bu kampanyamız diğer öğrencilerinde katılımıyla daha da artabilir.” dediler.
Kampanyaya destek olan Fatih İlköğretim 8-E sınıf Rehber Öğretmeni Sinan Koruç, öğrencilerin yardım için kendilerine müracaat ettiklerini söyedi. Koruç :”Bu duyarlı davranışdan dolayı öğrencilerimi tebrik ediyorum. Bu yardımın en güzel tarafı öğrencilerin bizleri kermes için sürüklemesiydi” dedi.
Fatih İlköğretim Okul Müdürü İdris Işıklı ise öğrencilerini gönülden tebrik ettiğini ifade ederek sözlerine şunları ekledi: “ Kendileri Japonya'da deprem, tsunami ve radyoaktif serpintiden dolayı güç durumda kalanlara yardım amacıyla harçlıklarını topladıklarını, bunun yeterli olmadığını bunu arttırmanın yolundan birisininde kermes olduğunu ifade ettiler. Ben bu duyarlılığı gösteren sınıfımıza yönlendiren rehber öğretmenimize yetiştiren öğretmenlerimize ve duyarlılığı gösteren velilere teşekkür ediyorum.” dedi.
Kütahya Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri ise bu kermese yoğun bir şekilde destek vererek Japonya'daki ihtiyaç sahiplerine azda olsa yardım edebilmenin grurunu yaşadılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com