İlköğretim okulunda müstehcen fıkra krizi!

İlköğretim okulunda müstehcen fıkra krizi!
Artvin’in Hopa İlçesi’nde, 'Benim Kitap Kumbaram' kampanyası kapsamında öğrencilerin biriktirdikleri harçlıklarıyla kitap almaları için açılan stanta müstehcen içerikli fıkra kitabı konulması, krize neden oldu. Artvin Valiliği, velilerin şikayetleri üzeri
Türkiye genelinde uygulanan 'Benim Kitap Kumbaram' kampanyası çerçevesinde, Hopa İlçesi’ndeki bazı ilköğretim okullarında öğrencilere harçlıklarından biriktirmeleri için kumbara dağıtıldı.

Öğrenciler harçlıklarından artırdıklarını kumbaralara atıp bir süre para biriktirdi. Proje kapsamında Hopa’da anlaşma sağlanan Sıla Kitapevi de, kampanya kapsamında okullarda kitap stantları açtı.

Ancak, 100 temel eseri içermesi gereken kitaplar arasına, farklı yayınevlerine ait 'Fıkra canavarı' ile 'Fıkra Delisi' adlı kitaplar da konuldu.
 
VELİLER FARKETTİ, KİTAPLAR TOPLATILDI
 
5 TL vererek bu kitaplardan alan Yoldere İlköğretim Okulu öğrencilerinin velileri, kitaplarda müstehcen fıkralar bulunduğunu farkedince, Artvin Valiliği’ne başvurarak şikayette bulundu.

Bunun üzerine soruşturma başlatan valilik, kitapları toplattı ve Yoldere İlköğretim Okulu’na iki müfettiş gönderdi. Okuldan dün inceleme başlatan müfettişler, okul yönetimi, veliler, öğrenciler ve Sıla Kitapevi yetkililerinin ifadelerine başvurdu.
 
HOPA’YA YAPILAN BİR AYIPTIR
 
Yoldere İlköğretim Okulu öğrencileri, "Kitaplarda yaşımıza uygun olmayan fıkralar vardı. Cinsel içerikliydi. Velilerimize anlattık. Onlar da okula durumu bildirince, kitapları geri aldılar” dedi.

Velilerden Mustafa Şişman ise, “ Çocuk akşam eve geldiğinde kitapları aldığını söyleyince bir göz attım. Karadenizliler fıkrayı severiz, o nedenle okumaya başladım. Bir iki tane okudum, baktım ki erotik içerikli fıkralar. Okumaya devam ettim, fıkralar pornografiye dönmeye başladı. Çok şaşırdım. Bu bir skandal. Hopa’ya yapılan bir ayıptır" diyerek tepkisini dile getirdi.
 
GÖZDEN KAÇMIŞ
 
Sıla Kitapevi sahibi Mustafa Keleş ise, Hopa’daki okullarda belirlenen kitapları okullara götürerek öğrencilere sunduklarını belirterek, “Açtığımız stantlarda bazı öğrenciler bizden fıkra kitabı istedi. Bizim arkadaşlarımız da o okula giderken iki ayrı fıkra kitabı götürmüş. Sattığımız kitapların içeriklerini kontrol ederiz, ancak arkadaşlarımız bu kitapların içeriklerine dikkat etmemiş. Gözden kaçmış. Sonra durumu öğrenince kitapları topladık” dedi.
 
Bu arada Hopa Milli Eğitim Müdürü Murat Ergene ise, olayın soruşturma konusu olduğunu ve soruşturma sürecinin devam ettiğini söyledi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com