İlkokula bodrum kat, İmam hatibe lüks villa

İlkokula bodrum kat, İmam hatibe lüks villa
Keçiören Kamil Ocak İlkokulu'nda 5 buçuk yaşındaki öğrencileri bodrum katında içinde "kuyu" bulunan sınıfa mahkûm eden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velilerin itirazı nedeniyle Kardelen İlkokulu'nda açılamayan imam hatip ortaokulu için villa kiraladı.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, villanın “kaça” kiralandığına ilişkin bilgi vermekten kaçındı. Ancak, villanın kiralandığı Batıkent Batı Sitesi’nde benzer konutların aylık kirası 3 bin ila 4 bin lira arasında değişiyor.
 
Kamil Ocak İlkokulu’nda öğrenci fazlalığı nedeniyle, 5 buçuk yaşındaki ilkokul öğrencilerinin bodrum katında çukurlu bir sınıfta ders yapması 13 Eylül’de Cumhuriyet tarafından kamuoyuna duyurulmuştu. Öğrencilere bodrum katında kuyulu bir sınıf açan MEB, velilerin itirazı sonucunda Batıkent’teki Kardelen Ortaokulu’nda açmayı planladığı 3 imam hatip sınıfını açamadı. Bunun üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Batıkent’in en lüks semtlerinden biri olan Yeni Batı Mahallesi’nde lüks bir villa kiraladı.
 
Sorun 2013’e ertelendi
 
Okullarının imam hatip olmasını istemeyen velilerin günler süren itirazı sonucunda, imam hatip öğrencilerini Kardelen Ortaokulu’na yerleştiremeyen bakanlık yetkilileri, semte bir İHO açma inadından vazgeçmedi. Kardelen Ortaokulu’na asılan “Taşınıyoruz” pankartında işaret edilen adresin bir villa olduğu ortaya çıktı. Villanın Ankara İl Özel İdaresi’nin kararı ile bir yurttaştan 1 yıl için kiralandığı, gelecek dönem olan 2013-2014 eğitim öğretim yılında Batıkent İmam Hatip Ortaokulu’nun yapılacak yeni bir binaya taşınacağı ya da yine başka bir okulun bünyesine taşınacağı belirtildi.
 
Müdürü atandı bile
 
Kiralanan 3 katlı lüks müstakil villada, Batıkent İHO’nun öğrencileri derslerine başladı. Okula “kurucu” sıfatıyla bir müdür de atandı. Villaya açılan İHO’nun kurucu müdürünün, Necmi Şahin İlkokulu yönetiminden öğrenci sırası ve tahta istediği bildirildi.  (EAK)

Cumhuriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com