ILO'dan istihdam açıklaması

ILO'dan istihdam açıklaması
Uluslararası Çalışma Örgütü küresel istihdam konusunda yayımladığı yıllık raporunda, ekonomik büyümenin ve sosyal istikranın sürdürülebilmesi için gelecek 10 yılda dünyada 600 milyon kişi için istihdam yaratılması gerektiğini bildirdi.

"2012 Küresel İstihdam Eğilimleri: Daha Derin Bir İş Krizinin Önlenmesi" başlıklı rapora göre, dünyanın, günde 2 dolardan az para ile geçinen, çoğu gelişmekte olan ülkelerde yaşayan, yaklaşık 600 milyon kişi için insanca işler yaratılması zorluğu ile karşı karşıya olduğu belirtildi.

Rapora göre, küresel iş piyasalarında 3 yıldır sürekli devam eden kriz nedeniyle küresel işsizliğin 200 milyona ulaştığı ve bu sayının 2016 yılında 206 milyona ulaşmasının tahmin edildiği bildirildi.

ILO Genel Direktörü Juan Somavia, "Hükümetlerin yoğun çalışmalarına rağmen, iş krizi azalmadan devam etmekte. Dünyada her 3 çalışandan biri ya da yaklaşık 1,1 milyar insan işsiz veya yoksulluk içinde yaşıyor. İhtiyacımız, gerçek ekonomilerde iş yaratmanın birinci önceliğimiz olmasıdır" diye konuştu.(ANK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com