İlyas Salman'dan eleştiri

İlyas Salman'dan eleştiri
Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi" yarışması sonuçlandı.

Ödül gecesinde konuşan ünlü oyuncu İlyas Salman diğer festivalleri halkla iç içe olmaması nedeniyle eleştirerek "Bir festival düşünün ki söz gelimi Altın Ayı. "Halkın Ayı'sı diye bir şey duydunuz mu? "Halkın Aslanı" ya da "Halkın Kozası" diye, Ama halkın portakalı var" dedi.

49'uncusu düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi" yarışması sonuçlandı. Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın eşi Günseli Akaydın'ın yaptığı jürinin seçtiği 3 film ödüllendirildi.

120 oyuncunun 10'ar kişilik gruplara ayrıldığı yarışmacılar, 12 farklı kısa filmle yarışmaya katıldı. Gecede ilk olarak 12 ekibe katılımlarından dolayı teşekkür plaketleri verildi. 3'üncülüğü "Kurum" filmi ekibi kazanırken ikinciliği ise "Kırmızı" filminin ekibi kazandı. İlyas Salman'ın tarafından açıklanan birincilik ise "Sessiz Çığlık" filmiyle "Müsemma" ekibi kazanan oldu.

Ödüllerini aldıktan sonra Salman'la birlikte fotoğraf çektiren ekip ayakta alkışlandı. Ödül töreninin ardından konuşan İlyas Salman diğer festivallerin halkla iç içe olmamasını eleştirerek "Bir festival düşünün ki söz gelimi Altın Ayı. Halkın Ayı'sı diye bir şey duydunuz mu? Ya da Altın Aslan, halkın Aslanı diye bir şey duydunuz mu? Halkın Oscar'ı diye bir şey duydunuz mu? Halkın Kozası diye bir şey duydunuz mu? Hayır. Ama Halkın Portakalı var" dedi.

BAŞKAN AKAYDIN'A ÖVGÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan övgüyle bahseden İlyas Salman "Bir sanat şöleninde politika yapılır mı? diyeceksiniz. Yediğimiz ekmekten, içtiğimiz suya varıncaya kadar her şeyin fiyatına kadar politika belirliyorsa 'ben politika yapmıyorum' diyen yaşamıyor demektir. Açık söylüyorum rektörlük yıllarında yumruğunu masaya vurup 'Ben laik Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Mustafa Kemal'a laf ettirmem? diyen Mustafa Akaydın Antalya'nın bir nimetidir." dedi.

Başkan Akaydın'la ilgili konuşmasını sürdüren Salman'ın "Ben sevgili arkadaşım, dostum Mustafa Akaydın'ı mecliste görmek istemiyorum" cümlesi önce şok etkisi yarattı. Ardından "Çünkü orası bir çorba, aşure değil. Çorbayla aşureyi karıştırmayalım. Çorba bir karışımdır, ama aşure 12 tadın örgütlenmiş halidir. Onun için bir dahaki dönemde Mustafa Akaydın'ı, Antalya'nın başında görmek istiyorum." şeklinde konuşması büyük alkış topladı.

"Bir şey söylemek istersem kendimi Metris'te bulurum" diyen ünlü oyuncu İlyas Salman bir süre suskun kaldıktan sonra "Hazreti Muhammed kalksa dese ki şimdi Atatürkçüyüm dese şimdi Silivri'deydi" dedi.

Ödül gecesi hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com