İmam direnişçilere sahip çıktı!

İmam direnişçilere sahip çıktı!
Beşiktaş’ta önceki günkü protesto gösterisinde polis şiddetine maruz kalan vatandaşlar, Valide Sultan Camii’ne girdi
Beşiktaş’ta önceki günkü protesto gösterisinde polis şiddetine maruz kalan vatandaşlar, Valide Sultan Camii’ne girdi. Yaralılar, camiye gelen gönüllü sağlık ekiplerince tedavi edildi. Beşiktaş’ta yaşananlara ve polisin tavrına Beşiktaş’ın taraftar grubu çok öfkeli. “Başbakan Saddam oldu” yorumlarının yapıldığı çarşıda evlerin içlerine bile gaz atıldığı söyleniyor. Çarşı sakinleri şu açıklamaları yapıyor: “Polis rastgele her yere gaz attı, evlerimizin içinde gazdan etkilendik. Neden bu kadar çok gaz atıyorlar ikâmet edilen yerlerde? Öğlene kadar keskin bir gaz kokusu vardı semtte.” Beşiktaş sakinlerinden bir kadın da, “Ben anneyim, oğlumu aradım ‘polis saldırdı’ dedim. Buraya gelmek isterken Dolmabahçe’de olay olmuş, o orada mücadele ediyordu, ben de burada gazdan etkilenenlere evimi açtım, acıkana yemek, susayana su verdim” diyor. Dolmabahçe’de polisin saldırısına maruz kalan eylemciler de polisin TOMA araçlarıyla kendilerini ezmeye çalıştığını söyledi.
 
Dolmabahçe’de camiye eylemcilerin zarar verdiği haberleri üzerine dün Beşiktaş’taki eyleme katılan semt sakinleri şu açıklamayı yaptı: “Biz orayı revir olarak kullanıyorduk, zarar vermemiz mümkün değil. Polis camiyi bombalayıp durdu.”
 
İmam bizi polise vermedi
 
Polisin caminin önüne içerideki yaralıları gözaltına almak için bilerek çok sayıda gaz bombası attığını söyleyen semt sakinleri, ağır bombalama sonrası polisin camiye girip yaralıları almak istediğini ama cami imamının vermediğini söyledi. Çarşı grubu mensubu olduğunu söyleyen gençler de ibadethaneye asla zarar vermediklerini, camiye temizlik yapmak için gitmek istediklerini ama o tarafa geçemediklerini belirtti. Çarşı grubu üyeleri, “Biz semtimize sahip çıktık” diyerek şöyle devam etti: “Biz Beşiktaş’ta hiçbir esnafın, mağazanın kapısını camını kırmadık, polisin sıktığı kapsüller sonucu camlar kırıldı.” (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com