İmam Hatip öğrencisi kız evden kaçtı

İmam Hatip öğrencisi kız evden kaçtı
Konya'da imam hatip lisesi birinci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki E.A., babasının kurban almak için ayırdığı bin lira para ve cep telefonunu alarak evden kaçtı.
15 gündür kızını bulamayan işçi emeklisi baba 54 yaşındaki Hasan Aytekin ise, kızının okullar açılmadan önce günlük 30 liraya işçi olarak domates toplamaya giderken tanıştığı 26 yaşındaki M.C. tarafından kandırılarak kaçırıldığını iddia ederek biran önce bulunmasını istedi.
 
Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu belirten Hasan Aytekin, kızının 5 ekim tarihinde evden kaçtığını söyledi. Aytekin, "Kızım 5 ekim tarihinde okuldan geldikten sonra arkadaşlarına ders çalışmaya gideceğini söyleyerek evden ayrılmış. Akşama doğru eve gelmeyince şüphelenerek cep telefonundan aradık ama kapalıydı. Arkadaşlarına sorduk ama onlar da görmediklerini söylediler. Kurban almak için ayırdığım bin lira parayı da yanına almış."dedi.
 
Daha sonra polis merkezine giderek kızının kaybolduğuna başvuruda bulunduğunu anlatan Hasan Aytekin, "Yaptığımız araştırmalar sonucunda kızımın yaz tatili döneminde para kazanmak için domates toplamaya giderken servisin şoförlüğü yapan 26 yaşındaki M.C. ile görüştüğünü öğrendik. M.C.'nin kızımı kandırarak kaçırdığı iddiasıyla ikinci kez polise ve Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundum." diye konuştu. 
 
Yaptığı şikayetlerin ardından M.C.'nin Ilgın'da jandarma tarafından göz altına alındığını ancak kızı yanında ve kaldığı adreste bulunmadığı için ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını ifade eden Hasan Aytekin, şunları söyledi:
 
"M.C. 17 Ekim tarihinde gizli bir numaradan beni arayarak kızımın yanında olduğunu söyledi. Cep telefonu ile kızımla konuştum. Kızım M.C.'yi sevdiğini ve evlenmek istediğini söyledi. Ben de kızıma yaşı dolduktan sonra evlenmesine izin vereceğimi eve gelmelerini istedim. Ama gelmediler."
 
M.C.'nin telefonda kendisine 'Kızının başına bir şey gelirse ben sorumlu değilim.' şeklinde ifadede bulunduğunu iddia eden Hasan Aytekin, "Bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığına yeniden şikayet dilekçesi verdim. Konya'da M.C.'nin kaldığı 8 ayrı adres tespit edildi. Ancak yapılan baskınlarda bulunamadı. Hem kızım, hem de M.C. şuanda polis tarafından aranıyor. Ben kızımın biran önce bulunmasını istiyorum." diye konuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com