İmam Hatiplere sınıf kıyağı

İmam Hatiplere sınıf kıyağı
Normal sınıflar bakımsızlıktan dökülürken imam hatipler baştan aşağı yenileniyor.
İzmir Narlıdere'de açılan imam hatip ilgi görmeyince Milli Eğitim Müdürü ne yapacağını şaşırdı. Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre, öğrencilere 'teşvik' promosyonları vereceği söylenen müdürlük aynı binada yer alan imam hatip sınıflarını baştan aşağı yenilerken daha çok öğrencinin taleb etttiği normal sınıfları perişan halde bıraktı.
 
Okulun bir kısmının imam hatip olmasına da başından beri itiraz eden veliler ve öğrenciler yapılan öifte standart karşısında şok oldu. Bir velinin isteğiyle açıldığı söylenen imam hatip bölümüne 7 öğrenci başvurunca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti. İamam Hatip'e kayıt yaptıranlara tablet dağıtılacağı, servis ve yemek parasının da  karşılanacağı vaadleri olduğu öne sürülen okulda imam hatip'in tek sınıfında yerler parkeyle döşendi. Yeni sıralar ve akıllı tahta getirildi. Değişiklikler sonunda öğrencisayısı 30'a yükseldi. Diğer sınıflarda yenilemem yapılmaması üzerine 83 veli olaya isyan etti. 
 
Veliler dilekçelerle Milli Eğitim'e başvurdu. Okul öğretmenlerinden Cuma Karakoç "Okula müdür ve yardımcısı atandı. Müdürün odası bile parkeyle kaplandı. Oğuzhan İlkokulu’ndan mezun olan 5 öğrenci bu teşviklerin ardından imam hatipe devam etme kararı aldı. Sınıfın mevcudu bu teşviklerin ardından arttı. Bizim okulumuzdaki sınıflarda ise her şey eskisi gibi” diye konuştu. (MRE)
 
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com