İmam nikahlı eşine kavuşmak için yardım bekliyor -Alaplı ilçesinde yaşayan kişi, imam nikahı kıydığı Filipinli eşine kavuşabilmek için yetkililerden yardım bekliyor (Fotoğraflı)

İmam nikahlı eşine kavuşmak için yardım bekliyor   -Alaplı ilçesinde yaşayan kişi, imam nikahı kıydığı   Filipinli eşine kavuşabilmek için yetkililerden yardım   bekliyor     (Fotoğraflı)
İmam nikahlı eşine kavuşmak için yardım bekliyor -Alaplı ilçesinde yaşayan kişi, imam nikahı kıydığı Filipinli eşine kavuşabilmek için yetkililerden yardım bekliyor (Fotoğraflı)

ZONGULDAK (A.A) - Alaplı ilçesinde yaşayan Mehmet Şah Beyaztaş (32), 2008'de internette tanıştığı ve imam nikahı kıydığı Filipinli eşi Jhonabelle Delos Santos'a kavuşabilmek için yardım bekliyor.
     Beyaztaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2008'de sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı sevgilisini Türkiye getirmek istediğini ancak maddi durumu iyi olmadığı için yardım beklediğini söyledi.
     Yaklaşık 2 yıl önce Filipinler'e arkadaşlarının yardımıyla giderek sevgilisiyle imam nikahı kıydığını ifade eden Beyaztaş, şöyle konuştu:
     ''Bir sosyal paylaşım sitesinde 2008'de tanıştığım Jhonabelle Delos Santos ile 2 yıl internetten görüştük. 2010'da arkadaşlarımın maddi yardımlarıyla Filipinler'e gittim. Orada Katolik olan sevgilimi Müslüman olması için ikna ettim. Sevgilimi ikna ettikten sonra orada imam nikahı kıydık. Resmi nikah kıymak için Türkiye Konsolosluğu'na başvurdum. Ancak Türkiye'ye gidip gelmemin ve sürecin çok uzun olduğunu bana söylediler. Ben de 10 günlük iznim bittiği için geri dönmek zorunda kaldım. İmam nikahlı eşimi Türkiye'ye almak için 2 yıldır uğraşıyorum. Eşimi buraya aldıktan sonra gelenek ve göreneklerimize göre nikah kıymak istiyorum. En son Alaplı Kaymakamlığı'na başvurarak yardım istedim. Bu konuda bana herkesin yardımcı olmasını istiyorum.''
    
     Muhabir: Cem Sürmeneli / Ferdi Akıllı
     Yayıncı: Hande Cankar (ZONGULDAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com