İmam Ordusu Milli Eğitim'e sızdı!

İmam Ordusu Milli Eğitim'e sızdı!
Bekir Bozdağ'ın verdiği rakamlar gerçekleri ortaya çıkardı.
CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar'ın soru önergesini yayınlayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ son 10 yılda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan üniversite ve Milli Eğitim Bakanlığı’na geçiş yaptığını açıkladı.
 
Bozdağ CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar'ın soru önergesini cevaplandırırken skandal rakmalar vardi. Acar'ın Diyanet'ten Milli Eğitim Bakanlığı'na kaç kişi geçti sorusuna "Son 10 yılda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan üniversitelerin ilahiyat fakültelerine öğretim elemanı, Milli Eğitim Bakanlığı’na pedagojik formasyon almaları sebebiyle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi meslek dersleri öğretmeni ve yükseköğrenim gördükleri alanlarla ilgili olarak diğer kurumlara naklen geçen personel sayısı 5 bin 360 kişidir" şeklinde cevap verdi.
 
Acar'ın Kutlu Doğum Haftası’yla ilgili sorusuna "2007 yılında alınan bir prensip kararına istinaden miladi takvime göre peygamberimizin doğum tarihine denk gelen 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanmaya başlanmış ve bu tarih sabitlenmiştir. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 20 Nisan tarihinde sona ermektedir. Dolayısıyla önergede ifade edildiği gibi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk getirildiği şeklindeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır" şeklinde cevap verdi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com