İmam ve Cemaat Aynı Camide Ayrı Namaz Kılıyor

İmam ve Cemaat Aynı Camide Ayrı Namaz Kılıyor
İmama kızan cemaat alternatif imam buldu, ortaya tirajikomik bir görüntü çıktı!..

Denizli'de çeşitli iddialar sebebiyle görev yeri değişen bir imam her defasında mahkeme yoluyla geri dönünce cemaat de kendi içinden seçtiği bir imamın arkasında namaz kılmaya başladı.

Kınıklı Mahallesi'ndeki İbrahim Sırma Camisi İmam Hatibi Hasan Akbal ise üst katta tek başına kılıyor.

Bu durumun sebebi, cemaatla imam arasında, atandığı 2000 yılından bu yana yaşanan birtakım problemler. Cemaate göre mesele, "inanç ve güven" sıkıntısından kaynaklanıyor. Cemaat, her namaz vaktinden sonra hazırladıkları tutanağa, inanç ve güven probleminden dolayı imamla birlikte namaz kılmadıklarını yazarak imzalıyor ve müftülüğe veriyor. Bugüne kadar cemaatin talebi üzerine görev yeri birkaç kez değiştirilen Akbal ise her seferinde mahkemeye başvurarak geri dönmüş.

Camide namaza gelen bazı vatandaşlar, "Biz bu adamın arkasında namaz kılmak istemiyoruz. Bize başka bir imam versinler." diye serzenişte bulunuyor. Cuma ve bayram namazlarını ise Denizli İl Müftülüğü'nden gönderilen bir görevli kıldırıyor.

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, konudan haberdar olduklarını, imamın görev yerini değiştirmelerine rağmen mahkeme kararıyla geri döndüğünü söyledi. Erkmen, “Biz mahkemenin kararını uyguluyoruz ancak bu şekilde devam etmemesi için Diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde de girimlerde bulunacağız.” şeklinde konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com