“İmamın Ordusu” Ahmet Şık’ı bu hale getirdi!

“İmamın Ordusu” Ahmet Şık’ı bu hale getirdi!
Polisin eylemcilere karşı başlattığı tazyikli su ve gaz bombalı müdahale sırasında gazeteci Ahmet Şık, başına isabet eden gaz bombası kapsülü ile yaralandı.

Taksim İlk Yardım Hastanesi’ne kaldırılan Şık’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı ve başına dikiş atıldığı öğrenildi.
 
Ahmet Şık’ın durumunun iyi olduğu, hastanede gözetim altında tutulduğu gelen bilgiler arasında.

“AHMET ŞIK BİLİNÇLİ SEÇİLDİ”
 
Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmesini engellemek için başlatılan eylemlere yapılan polis müdahalesinin, iktidarın her cephede gösterdiği otoriter ve faşizan tutumunun devamı olduğunu vurgulayarak, bunun, toplumsal barışın bizzat iktidar tarafından bozulmasına yönelik bir adım olduğunu öne sürdü.
 
ÇGD’den yapılan açıklamada, Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmesini engellemek için başlatılan eylemlere yapılan polis müdahalesi eleştirilerek, “Müdahale, iktidarın her cephede gösterdiği otoriter ve faşizan tutumunun devamıdır. Bu, toplumsal barışın bizzat iktidar tarafından tehlikeli olabilecek şekilde bozulmasına yönelik bir adımdır” denildi.
 
ÇGD üyesi Ahmet Şık'ın da aralarında olduğu onlarca kişinin yaraladığına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
 
“ÇGD, Ahmet Şık'ın bilinçli olarak hedef seçildiği düşüncesindedir. Ahmet Şık'ın başından yaralanması, gösteriye müdahale sırasında yaşanan tesadüfi bir olay olarak nitelenemez. Daha önce de katıldığı bazı gösterilerde fotoğraflarının polis tarafından çekilerek hedef gösterecek biçimde servis edilmesi bu kuşkumuzu büyütmektedir. Gazetecilik faaliyetleri nedeniyle onu tutuklayan ve toplumsal tepki karşısında serbest bırakmak zorunda kalan çevrelerin Ahmet Şık'ı özel olarak hedef aldığı ortadadır. Şık'a yönelik saldırının failleri derhal yakalanmalı ve yargılanmalıdır. Hükümet, demokratik hak ve özgürlüklerini kullanmak isteyen binlerce vatandaşa vahşice saldıran kolluk güçlerini derhal Taksim'den çekmeli, idari yargıda devam eden davada dosyaya giren bilirkişi raporunda belirtilen değerlendirmeler doğrultusunda Gezi Parkı'ndaki çalışmalara son vermelidir. ÇGD olarak, Gezi Parkı'nda rant sistemine karşı kentini ve kendini savunmak için direnenleri selamlıyor, yaralananlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”
(CTK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com