'İmam'ın Ordusu' yeniden avukatların elinde

'İmam'ın Ordusu' yeniden avukatların elinde
Ahmet Şık'ın da basılmamış kitabının yer aldığı imajlar mahkeme kararı ile avukatlardan toplatılmıştı. İddianamenin kabulü ile mahkeme, el konulan imajların kopyasının avukatlara yeniden verilmesi kararlaştırıldı.

Oda tv soruşturması kapsamında Ahmet Şık'ın da basılmamış 'İmamın Ordusu' adlı kitabının yer aldığı imajlar mahkeme kararı ile avukatlardan toplatılmıştı. İddianamenin kabulü ile mahkeme, el konulan imajların kopyasının avukatlara yeniden verilmesi kararlaştırıldı.

Oda Tv soruşturması kapsamında yapılan aramalarda tutuklu sanık Ahmet Şık'ın henüz basılmamış ‘İmamın Ordusu' adlı kitabı toplatılmış ve bu işlem kamuoyunda geniş yankı bulmuştu. Soruşturma kapsamında yapılan aramalarda Ahmet Şık tarafından yazıldığı belirtilen bir kitap taslağı bulunduğu belirtildi. Aramaların ardından, kitap taslağının da içinde bulunduğu imajlar şüpheli avukatlarına verilmişti.

Ancak soruşturma savcılığının mahkemeye yaptığı başvuru üzerine söz konusu kitap taslağı 'örgütsel doküman' olarak kabul edilmiş ve kitabın tüm nüshalarının toplatılmasına karar verildi. Bu karar üzerine avukatlar ellerindeki imajları polise geri verdi.Basılmamış kitap taslağının toplatılması ve kitabın kopyasını bulunduranlar hakkında 'terör örgütüne yardım ve yataklık etmekle' suçlanacağının belirtilmesi Türkiye'de büyük tartışma konusu olmuştu.

Soruşturmanın tamamlanması ve davanın İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmesinin ardından soruşturma safhasında el konulan imajların geri verilmesine karar verdi. Mahkeme, avukatların başvurusu üzerine 'kitap taslağının da içinde bulunduğu imajların' kopyalarının verilmesini kabul etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com