İMF Başkanı'nın Zaafları

İMF Başkanı'nın Zaafları
Otel görevlisine tecavüz etmeye kalkışan IMF Başkanı Strauss-Kahn'ın kadınlara olan zaafını itiraf ettiği ortaya çıktı.

Kahn, bir gazeteye “Kadın, para ve Musevilik dezavantajlarım” demiş. Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın kadınlara olan düşkünlüğünü itiraf ettiği ortaya çıktı. Fransız Liberation gazetesi, IMF Başkanı ile geçen ay yaptığımülakatı tekrar yayımladı. Gazeteye konuşan Strauss-Kahn, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “en zayıf noktalarından biri olarak kadınlarla ilişkisini” göstermiş. Liberation, muhabirlerinin, “Cumhurbaşkanlığı için aday olmanız halinde en büyük dezavantajınız nedir?” şeklindeki sorusunu IMF Başkanı'nın “Para, kadınlar veMusevi olmam” şeklinde yanıtladığını duyurdu. Strauss-Kahn'ın, “Evet kadınları seviyorumne olmuş yani” diyerek yine aynı soruya ilişkin görüşlerini aktardığı belirtildi.

MAĞDUR KADIN TEŞHİS ETTİ

Bu arada, tecavüze yeltendiği kadının, IMF Başkanı Strauss-Kahn'ı bir grup erkek arasından teşhis ettiği bildirildi. Harlem'deki cinsel saldırı suçlularının tutulduğu karakola gelen kadın, Strauss-Kahn'ın kendisine saldıran kişi olduğunu söyledi. Teşhisin ardından Para Fonu Başkanı, 30 saattir tutulduğumerkezden çıkarıldı. Yorgun gözüken Kahn'ın kelepçeli olarak tıbbi test için götürüldü. New York polisi yeni DNA izleri bulabilmek amacıyla IMF Başkanı'nın kıyafetlerini inceleyebilmek içinmahkemeden izin aldıklarını belirtti. Sözcü John Grimpel, bulunabilecek yeni DNA izlerinin saç, spermveya buna benzer bir kanıt olabileceğini belirterek, ayrıca vücut taraması yapmak için de yeni birmahkeme izni almayı umduklarını söyledi.

Polisi kendisi çağırmış!

Para Fonu Başkanı Dominique Strauss- Kahn'ın havalimanında olduğunu kendi ağzıyla ihbar ettiği ortaya çıktı. Tecavüze kalkışmasının ardından hızlıca otelden ayrılan Kahn, cep telefonu gibi özel eşyalarını otelde unutmuştu. Havalimanından oteli arayan Kahn, telefonunu odasında unuttuğunu aktarmış. Güvenlik görevlisi ise telefonun kendilerinde olduğunu söyleyerek kendisine teslimedebileceklerini aktarmış. Kahn ise havalimanında bulunduğunu ifade etmiş. Bunun ardından havalimanına giden yetkililer, Kahn'ı gözaltına almış.

15-20 YIL HAPİS CEZASI

Diplomatik dokunulmazlığı olmayan IMF Başkanı Strauss-Kahn'ın suçlu bulunması halinde 15-20 yıl hapis cezası alabileceği bildirildi.

'Kızıyla yemek yiyordu' iddiası

IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın avukatlarının taciz iddiasının olduğu saatlerde müvekkillerinin, kızıyla birlikte öğle yemeği yediğine ilişkin kanıtı mahkemeye sunmaya hazırlandıkları öne sürüldü. Delil araştıran avukatların, Strauss-Kahn'ın, “taksi ile havaalanına gitmeden önce, kızıyla birlikte bir lokantada öğle yemeği yediğini ve iddia edildiği gibi tacizin gerçekleştiği sırada otelde olmadığını kanıtlayacakları” ifade edildi. Radyo kanalı, avukatların yapacakları savunmada, müvekkillerinin kesinlikle masum olduğunu ve suçlamaları kabul etmeyeceklerini söyleyeceklerini aktardı.

Fransız gazetelerinden skandal için özel ek

Fransa'yı sarsan skandal yüzünden gazeteler, özel ekler yayınladı. Liberation gazetesi, “Straus-Kahn dışarı” başlığı ile manşetten verdiği haberle birlikte, skandalla ilgili gelişmelere 10 sayfa ayırdı.

Kendi halinde biriymiş

IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın tecavüze kalkıştığı temizlikçi kadının, Sofitel Oteli'nde 3 yıldır çalıştığı ve kendi halinde biri olduğu bildirildi. Gana kökenli olduğu ifade edilen kadının, süit odaların temizliğinden sorumlu olduğu ve yıllık 23 bin dolar kazandığı belirtildi. Otel yönetimi, temizlikçi kadının “çalışkan olduğu ve yaptığı işten memnun olduklarını” açıkladı. Evli ve 16 yaşında bir kızı olan kadının 'şoke olduğu' belirtildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com