IMF temsilcisine yumurtalı saldırı

IMF temsilcisine yumurtalı saldırı
Uludağ Üniversitesi'nde düzenlenen İktisat Sempozyumu'na katılan IMF Türkiye temsilcisi yumurtalı saldırıya uğradı.

Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK) ve UÜ tarafından Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenlenen 16. İktisat Sempozyumu'nun ikinci oturumuna konuşmacı olarak IMF Türkiye Temsilcisi Lewis ile TEK Başkanı Prof. Dr. Ercan Uygur katıldı.
 
İNGİLİZCE KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

 
Konuşmak üzere kürsüye çıkan Lewis, “Türkçe iyi konuşamıyorum. İngilizce devam edeceğim” demesi üzerine salonu dolduranlardan alkış aldı. Birkaç dakika sonra Lewis, bazı öğrencilerin tepkisiyle karşılaştı.
 
YUMURTA ATTILAR
 
“IMF defol, üniversiteler bizimdir” diye bağıran bazı öğrenciler, Lewis'e yumurta attı, “IMF defol” yazılı pankart açtı. Lewis'e yumurta isabet etmedi. Tepki gösteren 7 öğrenci, dışarı çıkarılırken, arkadaşları güvenlik görevlilerinin ve öğretim üyelerinin tutumuna tepki gösterdi. “Bizim üniversitemizden bizi kovuyorsunuz. İngilizce konuşturuyorsunuz ancak kendi öğrencilerimizi dışarı çıkarıyorsunuz. Bu adil değil. Biz İngilizce anlamıyoruz” diyen bazı öğrenciler, salonu terk etti.
 
GÜVENLİK SAYISI ARTIRILDI
 
Ercan Uygur, burada misafir olduklarını belirterek, “Sizler ev sahibisiniz. İlkemiz her görüşü dinlemek olmalı. Sorularınızla katılabilirdiniz, böyle olmamalı biz misafiriz. Belli sınırda kalmalıyız, slogan düzeyinde kalma tehlikesi var” diye konuştu. UÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Efil de öğrencileri sakin olmaya çağırdı. Lewis, salon yatıştıktan sonra İngilizce olarak, Türkçe tercüme yapılmadan konuşmasına devam etti. Tepki sonrasında salonun içi ve çevresindeki özel güvenlik görevlisi sayısı artırıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com