İmralı'dakini de al yanına yardımcı yap

İmralı'dakini de al yanına yardımcı yap
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, İmralı görüşmeleriyle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "Şimdi benim Erdoğan'a bir sözüm var; İmralı'dakini de al. Onu da yanına başkan yardımcısı yap" dedi
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Karaman’da, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde partilileriyle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan İnce, Başbakan Erdoğan’a yüklendi, hükümetin politikalarını eleştirdi. Özellikle İmralı görüşmeleri konusunda sert eleştirilerde bulunan İnce, şunları söyledi: 
 
”Başbakan milletvekillerine talimat veriyor, ’Susun, konuşmayın’ diyor. Yahu sen İsmet Paşa’nın bıyığını konuştun, Hürrem’in kıyafetini konuştun, kaç çocuk yapacağımızı konuştun. Doğumun nasıl olacağını konuştun da terör örgütü lideriyle ilgili niye konuşamıyorsun? Demokrat Parti lideri Süleyman Soylu, partiyi kapattı. Şimdi Tayyip’in yanına başkan yardımcısı oldu. Bir tane daha vardı. ’Bu memleketi soyuyorlar’ diyordu. Numan Kurtulmuş. O da partiyi kapattı, gitti Erdoğan’ın yanına başkan yardımcısı oldu. Şimdi benim Erdoğan’a bir sözüm var; Bak iki tanesine partiyi kapattırdın, yanına başkan yardımcısı yaptın. İmralı’dakini de al, onu da yanına başkan yardımcısı yap." 
 
İnce, "Bu hükümet, Amerika’dan korktuğu kadar, Allah’tan korksaydı, bu memleket, bu hale gelmezdi. Başbakan, ’70 sene önceki devlet belgelerini açıklarım ha’ diyerek tehdit ediyor. Bizim gizlimiz saklımız yok. 70 sene öncesini geçtik, 10 sene öncesini açıkla da onu görelim" dedi. 
 
’ŞEREFSİZ LAFI KAYSERİ MEYDANI’NDA ASILI 
 
Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan, İmralı ile yapılan pazarlığı anlatması gerektiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"Hani sen, Kayseri Meydanı’na gidip ’Terör örgütü ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir’ demiştin. ’Şerefsiz’ lafı, şimdi Kayseri Meydanı’nda asılı. Sahibi gitsin alsın onu. Memleketin durumu gerçekten içler acısı. Türkiye, kapalı kapılar ardında ne konuşulduğunu merak ediyor. Ana muhalefete, muhalefete bilgi verilmiyor. Bunları geçtim. Kendi bakanlarına bile bilgi verilmiyor. Sizin de AKP'li milletvekiliniz var. Sorun bakalım ne biliyorlar. Bilmiyorlar. Bir kişi biliyor. O da Recep Tayyip Erdoğan, diktatörümüz, padişahımız." 
 
ÖZERKLİK VERİLİP, BAŞKANLIĞA GEÇİLSİN 
 
İmralı ile yapılan pazarlığın özerklik verilmesi yönünde olduğunu öne süren İnce, "Yapılan pazarlık ne biliyor musunuz? ’Ben başkan olmak istiyorum beni destekle, ben de çözümü bitireyim.’ AKP ile BDP’nin anlaştığı yerler şunlar; birincisi Anayasa’dan ’Türklük’ tanımı çıksın. İkincisi, yerel yönetimlere güçlendiriyoruz adı altında özerklik verilsin. Üçüncüsü, eğitim dili değişsin. Sonucunda Başkanlık sistemi gelsin. Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye kalkınacakmış, Türkiye zenginleşecekmiş, böyle bir derdi yok. Onun derdi, ’Ben ne olacağım.’ O aslında korkuyor. Sürekli tedbir alması korkusundandır. Bir gün ayaklarından kaydırılıp, otobüse bindirilecek ve Yüce Divan’a götürülecek. Bunlardan hesap sormanın en kolay yolu seçimleri kazanmak olacaktır. Bunları sandığın dibinde bırakacaksınız. Zannetmeyin ki bu Recep Tayyip Erdoğan hayatının tüm seçimlerini kazanacak" diye konuştu. 
 
Konuşmasında sürekli alkış alan CHP’li İnce, "Yapacağınız bir tek şey var. Şu ampulü sola çevireceksiniz o kadar" dedi. 
 
AKP hükümetinin SEKA, PETKİM, TÜPRAŞ, ETİBANK ve SÜMERBANK’ı, limanları, sigorta şirketlerini sattığını belirten İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"Bunlar yetmedi. Yeraltındaki madenlerimizi sattılar. 43 bin maden ruhsatı verdiler. Sadece AKP Kayseri İl Başkanı’na 11 Yalova ili büyüklüğünde maden arama ruhsatı verdiler. Şimdi madenler bitti. 2 hafta önce de kanun çıkardılar. Yeraltı sularını satıyorlarmış. Sayacı takacaklar, sayaç parası da vereceksiniz. Allah’ın yeraltındaki suyunu size parayla satacaklar. Hazır olun. Güneşlenme vergisi de geliyor. Hani o çatılarda Güneş enerji sistemleri var ya. Yakında onlara da sayaç takarlarsa hiç şaşırmayın." (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com