İmza Kampanyası

İmza Kampanyası
Hükümet tarafından imzalanan ve geçtiğimiz günlerde meclis gündemine alınan Ermeni Protokolüne karşı CHP Kütahya Gençlik Kolları sevgi yolunda imza kampanyası başlatıldı.

Hükümet tarafından imzalanan ve geçtiğimiz günlerde meclis gündemine alınan Ermeni Protokolüne karşı CHP Kütahya Gençlik Kolları sevgi yolunda imza kampanyası başlatıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Gençlik Kolları Başkanı Yarcan Gülseven tarafından geçtiğimiz ay “Dokunulmazlıklar Kaldırılsın” adlı imza kampanyasının ardından cumartesi günü sevgi yolu üzerinde parti üyelerinin de katılımıyla Ermeni Protokolüne karşı imza kampanyası başlatıldı.
Başkan Gülseven yaptığı açıklamada, “Yıllardır kardeş bildiğimiz, 'iki Devlet tek Millet' dediğimiz Azeri Halkını hiçe sayarak, vatandaşların görüşü bile alınmadan hükümet tarafından imzalanan ve geçtiğimiz günlerde meclis gündemine taşınan Ermeni Protokolüne karşıyız; çünkü Azerbaycan topraklarının %20'sini teşkil eden Dağlık Karabağ Bölgesi Ermenistan işgali altındayken bu protokol imzalanmamalıdır. 26 Şubat 1992 tarihinde, Ermenilerin Azeri Halkına uyguladığı Hocalı Katliamı göz ardı edilerek bu protokol imzalanamaz” dedi.

Herkesin Destek Vermesi Gerekli
Başkan Gülseven, bu kampanyanın yalnızca CHP ile ilgili olmadığını, tüm halkımızı parti gözetmeksizin ilgilendirdiğini belirterek, “Bizler hükümete; 'ne yapacaksanız yapın ama Azerbaycan'ın önemini, değerini sakın unutmayın' diyorduk ve bunu söylerken elbette Azerbaycan'la kardeşliğimizi, kültür bağlarımızı, dil bağlarımızı, tarihin içinden gelen yakınlığımızı, ortak sevgiyi, ortak anlayışı düşünüyorduk. Bunun ötesinde siyasetin gerçekçi ölçüleriyle baktığımız zaman da Azerbaycan'ın Kafkasya için ne kadar önemli olduğunu, Türkiye için de ne kadar önemli olduğunu ve Azerbaycan'la ilişkilerimizin iyi tutulmasının bizim için bir platonik konu olmanın ötesinde bir reel siyaset konusu olduğunu ısrarla vurgulamaya çalışıyorduk. Şimdi bizlere düşen, bu protokole karşı olduğumuzu imzalarımızla göstermek ve Azeri Kardeşlerimize yalnız olmadıklarını göstermektir” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com