İmza kampanyası başlatıldı

İmza kampanyası başlatıldı
CHP MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI TARAFINDAN BAŞLATILAN KAMPANYADA TOPLANAN İMZALAR TBMM'YE GÖNDERİLECEK

CHP MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI TARAFINDAN BAŞLATILAN KAMPANYADA TOPLANAN İMZALAR TBMM'YE GÖNDERİLECEK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Merkez İlçe Teşkilatı, tutuklu milletvekilleri için imza kampanyası başlattı. Merkez İlçe Başkanı İbrahim Turan, yargının olayı kan davası haline getirdiğini iddia ederek topladıkları imzaları TBMM'ye göndereceklerini söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Merkez İlçe Teşkilatı, Tiritoğlu Parkı'nda tutuklu milletvekilleri için imza kampanyası başlattı. 2 Temmuz 2011 tarihine kadar devam edecek kampanyada toplanan imzalar TBMM'ye gönderilecek. Dün akşam saatlerinde kurulan stant önünde konuyla ilgili açıklamaya yapan Uşak Merkez İlçe Başkanı İbrahim Turan, millet iradesinin her şeyin üzerinde olması gerektiğini ifade etti. Tutuklu milletvekillerinin yemin edememesinin demokrasi ile bağdaşmadığını ve yargının konuyu kan davası haline getirdiğini savunan Turan, “Halkın oyları ile seçilen 550 milletvekilinin de TBMM çatısı altında olması gerekir. Olayı kan davası haline getiren bir yargı var” dedi.
CHP'nin tutuklu milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın fotoğraflarının bulunduğu bir pankartta asan CHP Uşak İlçe Teşkilatı, imza kampanyası ile en az 10 bin imza toplamayı hedefliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com