İnadına Zafer Bayramı!..

İnadına Zafer Bayramı!..
CHP Kartal ve Şile ilçe örgütlerinin bulundukları ilçede Atatürk Anıtlarına çelenk koyma başvurusunun reddedilmesi ise bugün CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililerin katılımıyla protesto edilecek
Saat 12.00’de Kartal Atatürk Anıtı’na ve Kartal Kaymakamlığına çelenk bırakacak CHP’liler, “Ulusal bayramlarımızın yasaklanmasına izin vermeyeceğiz” diyecekler.
 
Kutlamalar çerçevesinde Beşiktaş Belediyesi de geleneksel fener alayı düzenleyecek. Saat 19.30’da Akmerkez yanında bir araya gelecek olan halk, Etiler’den Arnavutköy sahilindeki Ömer Güven Parkı’na yürüyecek. Bayraklar, meşaleler ve marşlarla coşkulu bir şekilde Zafer Bayramı’nın kutlanacağı etkinliğe Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve çeşitli sivil toplum kuruluşları da katılacak.
 
Kartal Belediyesi ise sabah 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk bırakacak,  akşam 19.30’da ise Kartallı Kazım Meydanı’ndan Kartal Meydanı’na “Zafer Yürüyüşü” gerçekleştirecek. 20.30’da ise “Zafer Şarkıları”, saat 22.00’de ise Volkan Konak konserleri gerçekleştirilecek. Kadıköy Belediyesi de saat 09.00’da Kadıköy İskelesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyacak.
 
Halk Yürüyüşü
 
İşçi Partisi (İP) Ümraniye ilçesi üyeleri de, Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün posterlerini taşıyacağı “Zafer Bayramı Halk Yürüyüşü” gerçekleştirecek. Saat 19:00 da Ümraniye son durakta bulunan Haldun Alagaş Spor Salonu önünde toplanmayla başlayacak olan grup, 3,5 km yürüyüş güzergahından sonra Ümraniye Çarşı Meydanı’nda miting gerçekleştirecek ve hep bir ağızdan “Gençliğe Hitabe” okuyacak. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com