İnanılır Gibi Değil Ama Gerçek!

İnanılır Gibi Değil Ama Gerçek!
Avrupalı diplomatın PKK'nın ateşkes kararıyla ilgili sözleri tam bir skandal...

"PKK ateşkesi neden seçimlere kadar uzattı? Bu çok uzun. AK Parti'nin işine yarayacak. AKP'nin işine yarar." Bu şok sözler AB üyesi bir ülkenin misyon şefine ait.

Avrupalı diplomat AKP'ye yarar diye ateşkese karşı çıktı. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, bir davette karşılaştığı AB ülkesi diplomatın sözlerini Taraf gazetesine anlattı. Arupalı diplomatın kimliğini "ilgililere" aktaran ancak kamuoyuna açıklamayan Kurt, sözlerin bir davette gerçekleştiğini söyledi.

YA AĞZINDAN KAÇIRDI YA DA BİRİYLE KARIŞTIRDI

Parti çalışmaları için Van'a gelen AKP Diyarbakır Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Abdurrahman Kurt, Tarafa çok çarpıcı bir iddiada bulundu. İnsan Hakları Komisyonu üyesi olduğu için AB Üyesi ülkelerin davetlerine de katıldığını vurgulayan Kurt, şunları söyledi:

"Böyle bir davete katıldım. Diyarbakır milletvekili olduğumu öğrenen AB üyesi bir ülkenin siyasi misyon şefiyle çok ilginç bir konuşma geçti aramızda. Siyasi misyon şefi ya ağzından kaçırdı ya da beni başka birileriyle karıştırdı. PKK'nm ateşkesi seçim dönemine kadar uzatmasından birkaç gün sonraydı. Bu kişi bana 'PKK ateşkesi neden seçimlere kadar uzattı. Ateşkesi niye bu kadar uzun tuttular. Bu süre çok uzun. Ateşkesin bu kadar uzaması AK Parti'nin işine yarar' dedi.

İLK BAŞTA ANLAMAKTA ZORLANDIM

Ben ilk başta anlamakta zorlandım. Daha sonra söylediklerini aynı çerçevede sürdürmesi beni şok etti. Gördüm ki birileri Kürt sorununun kan dökülmeden çözülmesini istemiyor. Türklerle Kürtlerin barış içinde, kan dökülmeden yaşamasını istemiyorlar.

BAŞBAKANIN NE KADAR HAKLI OLDUĞUNU ANLADIM

Bu bana Sayın Başbakan'ın 'Biz bir gün barış yaptığımızda, Kürtlerle Türkler yaralarını sardığında birbirimizi affederiz. Fakat Türklerle Kürtlerin yaralarını sarmasını istemeyen yabancıları asla affetmem' sözünü hatırlattı. O zaman tam anlamamıştım. Fakat bu misyon şefiyle yaptığım konuşmadan sonra Başbakan'ın ne kadar haklı olduğunu anladım."

İSİM VE ÜLKE İSTEMEYİN LÜFTEN

Kurt bu inanılmaz ifadeleri kullanan siyasi misyon şefinin ülkesini veya ismini açıklamak istemediğini vurguladı. Kurt, "Bu bilgileri ilk defa Tarafa açıkladım. Üstelik söylediklerimin dozunu ayarlayarak açıkladım. Ama bu siyasi misyon şefinin ismini veya ülkesini açıklamamı istemeyin lütfen. Diplomatik krize neden olabilir çünkü ama bu durum ilgili kişilere bildirildi" diye konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com