İnanılmaz Ama Gerçek PKK Bile Kınadı!

İnanılmaz Ama Gerçek PKK Bile Kınadı!
KCK TAK'ı sert bir dille uyardı: Eylemlerine son ver..

Taksim'deki canlı bombalı saldırıyı TAK üstlendi. KCK'dan TAK'a uyarı geldi.
KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, Taksim’deki eylemi ve eyleme karar verenleri “açıkça” kınayarak, “TAK örgütünü, halkımızın özgürlük mücadelesine hizmet etmeyen bu tür eylemlere derhal son vermeye çağırıyoruz” dedi. Konuyla ilgili çağrı, PKK'ya yakın sitelerde yayınlandı.

KCK’nin açıklaması şöyle:

Eylemsizlik kararımızı uzatma aşamasında bu olay gerçekleşti
“Hareketimizin 30 Eylül 2010 tarihinde bir aylık süreyle ilan ettiği ateşkesin resmi olarak bitmesine 1 gün kala ve Önderliğimizle devleti temsil eden bir heyetin görüşmelerinin yürütüldüğünün sınırlı olarak basına yansıtıldığı ve hareketin yönetimi olarak bizlerin de eylemsizlik sürecinin uzatılmasında kararlaşma aşamasına ulaştığımız bir günde Taksim’deki intihar eylemi gerçekleştirilmiştir.


Taksim’deki canlı bombalı saldırıyı TAK üstlendi
Taksim'de bir kişinin ölümü, 15'i polis 32 kişinin yaralanmasına yol açan intihar saldırısını Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) adlı örgüt üstlendi

KCK içindeki tüm birimler eylemsizliğe harfiyen uyacaklar
Hareketimizin yönetimi ne de bize bağlı herhangi bir birimin böyle bir eylem ve planlaması asla söz konusu değildir.’ Bir taraftan dönemsel bir eylemsizliği ilan etme, diğer taraftan da böyle bir eylem yapma akıl karı değildir. Ayrıca sanki hareketimizde bir iç kontrol sorunu varmış gibi yansıtılması da gerçekleri çarpıtmaktır. Böyle bir durum söz konusu değildir. KCK sistemi içerisindeki tüm birimler ilan edilen eylemsizliğe harfiyen uyacaklardır. Bu eylem dışımızdaki bir grubun eylemidir.
Önderliğimizin demokratik ve barışçıl yöntemlerle sorunu çözme yönündeki çabalarını ve hareketimizin attığı tarihi önemdeki pratik adımları boşa çıkaran böyle bir eylemle hareketimizin ilişkilendirilmesi ve sorumlu görülmesi tümüyle maksatlı ve çatışma ortamını yaratmayı hedefleyen bir politik yaklaşımdır.

Uymayanlardan hesap soracağız
TAK örgütünü, halkımızın özgürlük mücadelesine hizmet etmeyen bu tür eylemlere derhal son vermeye çağırıyoruz. Son verilmemesi ve devam etmesi halinde hareketimizin bu girişimlere karşı kesin ve net tavır alarak hesap soracağını bilinmesini istiyoruz.

Radikal

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com