İnanılmaz Gaf (!)

İnanılmaz Gaf (!)
Adnan Polat'ı devireceğiz. Ünal Aysal başkan olacak, 100 milyon verecek!

'Ağır abi' Kıraç'ın açıklamaları bir anda Başkan Polat'ı camianın gözünde kahraman yaptı.

'Adnan Polat'ı devireceğiz. Ünal Aysal başkan olacak, 100 milyon verecek' diyen İnan Kıraç destekçilerini bile fena kızdırdı. Bu tavır, 'Kendisi padişah sanki sadrazam mı seçiyor' eleştirilerine neden oldu

Mali kongre öncesi G.Saray'da muhalefet adeta bindiği dalı kesiyor. Camianın duayeni İnan Kıraç'ın, kendi inisiyatifiyle bir yol haritası belirlemesi ve bunu dikta bir üslupla duyurması kendi yanında olanları bile rahatsız etti. İnan Kıraç'ın 'Mali kongrede Adnan Polat ve yönetimini ibra etmeyeceğiz. Polat'ı devireceğiz. Ünal Aysal başkan olacak. 100 milyon lira verecek' demesi bir anda Başkan Adnan Polat'ı mağdur ve güçlü duruma getirdi.

İNAN Kıraç'ın yanında yer alan camianın önde gelen isimlerinden bazıları, 'G.Saray'da en önemli şey özgür düşüncedir. Kıraç bu açıklamasıyla aksi bir reaksiyona neden oldu' görüşünde.

CAMİADAN aforoz adamların da Kıraç'ın etrafında toplandığına dikkat çeken üyeler, 'Abdurrahim Albayrak, Faruk Süren, Adnan Öztürk, Bülent Tuln ve Burak Elmas gibi adamlar onun etrafına toplanmaya başladı. G.Saray'da gençlere öğretilenlerin tam aksi bir tavır sergiledi İnan bey. Kimse genel kurul üyelerine böyle emir veremez. Bu camiada üzüntü yarattı' görüşünü savunuyorlar.

YOL HARİTASI OLACAK

ÜNAL Aysal'ın kendisini başkan adayı olarak açıklamadığını da iddia eden kongre üyelerine göre, Kıraç ve yanındakilerin amacı önce Adnan Polat'ı bay-pas etmek ardından da Adnan Öztürk'ü başkanlık koltuğuna oturtmak. Bu tartışmaların gölgesinde yapılacak mali genel kurul biraz olsun ilerleyen dönemde yaşanan gelişmelerin yol haritasını da belirleyecek.

Biat kültürümüz yok

Galatasaray'da başkanlığa resmen adaylığını açıklayan tek kişi olan Cemal Özgörkey, İnan Kıraç'a Tevfik Fikret'in şiiriyle göndermede bulundu. Mektep-i Sultani'nin efsane müdürü Fikret'in, 'Dil-i hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şairim' dizelerine vurgu yapan Özgörkey, 'G.Saray camiasının genlerinde biat kültürü yoktur. Camiamızı oluşturan tüm gruplar adına konuşma hakkı hiçbir G.Saraylı'ya verilmemiştir. G.Saray her zaman ilklerin ve devrimci düşüncelerin beşiği olmuştur' dedi. Özgörkey, 'G.Saray başkanlığına talip olduğumu bir kez daha yineliyorum ve kimseden icazet talep etmeden bu yolda sonuna kadar yürüyeceğim. Kulübün en onurlu ve en saygın makamına talibim' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com