İnce: Beni yargılayın!

İnce: Beni yargılayın!
CHP’li Muharrem İnce hakkında çıkan iddialara ilişkin olarak, “Yargılanmak istiyorum” açıklaması yaptı.

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, hakkındaki iddialarla ilgili olarak, “Bu konuda ne bana ne Bülent Arınç'a inanılmalıdır. Doğruyu bulacak olan mahkemedir. Ben de yargılanmak istiyorum, aklanma hakkımı kullanmak istiyorum” dedi.
 
İnce, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde yazılı ve görsel medyada hakkında çıkan haberlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek istediğini söyledi. Aklanmak için yargılanmak istediğini belirten İnce, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Öncelikle bu konu yaklaşık 2.5 yıldır devam etmektedir. Yeni bir olay değildir. Bu konuda geçmişte 2 gazeteden tazminat kazandım. O iddiayı ciddiye alıp fezleke düzenleyen savcıyı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na şikayet ettim. Ne zaman AKP'yi sıkıştırsam, meclis kürsüsünden belgeler göstersem bu konuyu ısıtıp medyaya servis ediyorlar. Bu konuda ne bana ne Bülent Arınç'a inanılmalıdır. Doğruyu bulacak olan mahkemedir. Ben de yargılanmak istiyorum, aklanma hakkımı kullanmak istiyorum fakat bana bunu kullandırmıyorlar. Çoğunluk AKP'de olduğu için dokunulmazlığımı kaldırmıyorlar. Dokunulmazlığım kaldırılmayınca yargılanamıyorum. Dolayısı ile bu iftira ortada asılı duruyor. Ayrıca Başbakan için de Meclis'te kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik, zimmet iddialarıyla düzenlenmiş fezlekeler var. 'Bu fezlekeler bir iddiadır' diyorlar, benim fezlekem hakkında ise hüküm verilmiş gibi 'gerçektir' diyorlar.”
 
Bugüne kadar yanlış bir iş yapmadığını kaydeden İnce, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
“Değerli Yalovalılar; emin olmanızı isterim ki, sizleri üzecek, utandıracak yanlış bir iş yapmadım. Türkiye kamuoyu beni en muhalif ses olarak tanıyor. AKP'nin zulmünü bu ülkenin generalleri, milletvekilleri, profesörleri, gazetecileri, öğrencileri ve toplumun muhalif kesimleri yaşadı, yaşıyor. Şundan emin olmalısınız ki, 2002 yılında beni Meclis'e gönderdiğinizde ne kadar temiz ve lekesizsem, bugün de aynı durumda olduğumdan kuşku duymayınız.”
 
İftiralara karşı sessiz kalmayacağını kaydeden İnce, “Bu tür iftiralarla susacağımı düşünenleri hayal kırıklığına uğratacağım. Sizin eğilmeyen başınız, susmayan diliniz, bükülmeyen bileğiniz olmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com