İnce: Devlet büyüğü de o küçüğü de…

İnce: Devlet büyüğü de o küçüğü de…
CHP’li Muharrem İnce’den Başbakan Tayyip Erdoğan’a sert eleştiriler…

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, kendisini ziyaret eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına, “Böyle milletvekillerine devlet büyüğü demeyin, Başbakan kızar böyle şeylere. Bakın, Hürrem Sultan’ı bile hacca gönderecek yakında. Tesettüre kapattırdı, diziyi değiştirdi, Ramazan ayı getirdi. 'Benden başka padişah olamaz bu memlekette sen kimsin?' dedi.
 
'Kanuni’yi gösteriyorsun, bir tek ben varım' dedi. Devlet büyüğü de odur, küçüğü de odur, vali de odur, kaymakam da odur hatta şimdi cumhurbaşkanı olursa başbakanı bile aradan çıkartmaya çalışıyor” dedi.
 
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM’de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarını kabul etti.
 
Mezunlar adına konuşan İdil Öztürk, şu anda 350 bin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezununun atama beklediğini belirterek, “Şu anda KPSS’ye giren aday sayısı, atama bekleyen aday sayısı 1 milyona yaklaşık. Bunun 350 bin mezun ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olarak adlandırılıyor. Kasım ayında ilk alımda 350 bin kişilik bir rakama bize 722 tane kadro verildi” dedi.
 
Muharrem İnce de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Türkiye’nin en ciddi sorunlarından birisi Başbakan’ın bakış açısı” dedi. KPSS’nin güvenirliğinin olmadığını savunan İnce, “Çünkü Türkiye’nin en güvenilir kurumu olan ÖSYM’yi bu iktidar mahvetmiştir” diyerek şöyle devam etti:
 
“İşsizlikle ilgili oyunlar var Türkiye’de, bir rakam oyunları var, işsizliği yanlış anlatıyorlar, rakamlarla oynuyorlar, iki torpil oyunları var, üç mülakat oyunları var, mülakatı kaldırıyorlar, kamerayı kaldırıyorlar, dört KPSS’siz işe yerleştirme oyunları var, beş soru çaldırma oyunları var. Türkiye’nin gerçeği budur. Türkiye’de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileriyle Eğitim Fakültesi öğrencileri bizim yanımızda dursun, biz bu AKP’yi yıkarız.”
 
Öğrencilere de seslenen İnce, “Siz dik durun bu ampulü söndürelim” dedi.
 
“Önce sorununuza sahip çıkın” diyen İnce, “Bir de ben sizi uyarayım, böyle milletvekillerine, grup başkanvekillerine, başka siyasetçilere devlet büyüğü demeyin, Başbakan kızar böyle şeylere. Bakın, Hürrem Sultan’ı bile hacca gönderecek yakında. Tesettüre kapattırdı, diziyi değiştirdi artık Ramazan ayı getirdi. 'Benden başka padişah olamaz bu memlekette sen kimsin?' dedi.
'Kanuni’yi gösteriyorsun, bir tek ben varım' dedi. Devlet büyüğü de odur, küçüğü de odur, vali de odur, kaymakam da odur hatta şimdi cumhurbaşkanı olursa başbakanı bile aradan çıkartmaya çalışıyor, başbakan da o olmak istiyor onun için Başbakan’ın duyacağı yerlerde demezsen iyi olur” diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com