İnce: "Dokunulmazlıkların kaldırılması için oy kullanırız"

İnce: "Dokunulmazlıkların kaldırılması için oy kullanırız"
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partisinin dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacağını belirtti.

İnce, CHP Bursa milletvekilleri Sena Kaleli, Turhan Tayan, İbrahim Demiröz, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozdemir ve CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik ile birlikte merkez Nilüfer ilçesi Görükle mahallesinde bulunan Bursa Lozan Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, son günlerde tekrar gündeme gelen dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda partisinin olumlu yönde oy kullanacağını söyledi.

DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI YÖNÜNDE OY KULLANIRIZ

Cumhuriyet Halk Partisi olarak 3 dönemdir dokunulmazlıkların kaldırılması hususunda taahhütlerinin olduğunu hatırlatan İnce, ''Biz dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanırız. 10 yıldır, 3 dönemdir taahhüdümüz var. Ama Başbakanın aklına yolsuzluk dosyaları ile ilgili dosyalar da gelse daha iyi olur. Yolsuzluklar ne olacak, yetim hakkı yiyenler ne olacak? Biz dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanırız'' diye konuştu.

BÜTÜN KOMŞULARIMIZLA DÜŞMAN OLDUK

Son dönem Türk dış politikasını da değerlendiren İnce, Türkiye'nin komşu ülkeler ile ikili ilişkilerde son yılların en kötü günlerini yaşadığını savunarak, şunları kaydetti: ''Bütün komşularımızla düşman olduk. AB sürecinde Kıbrıs politikamız yerlerde sürünüyor. Kıbrıs Rum Kesimi kendisini adanın tam sahibi zannediyor. Ermenistan ile ilişkilerde dikkat edin ASALA'yı yeniden duyar olduk. İran ile kavgalıyız. Irak merkezi hükümeti ile kavgalıyız. Suriye ile dün kankaydık, bugün kan düşmanı olduk. Beraber bakanlar kurulu toplantısı yapıyorduk, Hatay kazanacaktı, Halep kazanacaktı, Antep kazanacaktı, ancak bugün kazanan noktada değiliz. Rusya ile sorunlarımız var. Bir akademisyenin hayallerine terk edildi Türkiye'nin dış politikası.''  (BRK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com