İnce, Obama'nın akrabasını görürse…

İnce, Obama'nın akrabasını görürse…
Kenya'dan gelen parlamenterler arasında ABD Başkanı'nın akrabası da olunca, CHP Grup Başkanvekili İnce'nin, 'Obama'nın da canı cehenneme' sözü gündeme geldi.

Kenya Parlamenter Hizmetler Komisyonu heyeti, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'yi ziyaret etti.

"SİZDE KENYA, BİZDE KONYA VAR"
 
Heyetin İnce'yi ziyaretinde ilginç anlar yaşandı. Heyeti Meclis'te görmekten mutlu olduğunu dile getiren İnce, ''Sizde Kenya, bizde Konya var'' diye espri yaptı.

"BEN SİZE DEMEDİM!"
 
İnce'nin, ''Ben Esad'ın da canı cehenneme, Obama'nın da canı cehenneme demiştim. Obama'nın Kenyalı akrabaları varsa, size demedim'' sözleri üzerine Kenyalı parlamenter Olago Aluoch, kendisinin ABD Başkanı Obama'nın kuzeni olduğunu belirterek, ''Sayın Obama'nın babasıyla benim babam kardeştir'' dedi.

"OBAMA'NIN SÜLALESİNE SELAM"
 
İnce de bunun üzerine, o sözleri ağır tahrik altında söylediğini ifade ederek, ''Obama'nın sülalesine selam söyleyin'' diye konuştu.
 
"ARTIK CHP ÜYESİSİNİZ"
 
Muharrem İnce, Kenyalı parlamenterlere CHP rozeti taktı. İnce, ''Artık CHP üyesisiniz. Buradan başka partiyi ziyarete giderseniz rozetlerinizi çıkarmayın'' diye espri yaptı.
 
CHP'li İnce, Obama'nın kuzeni Olago Aluoch'a parti rozetini takarken de ''Obama sülalesinden de bir CHP üyesi oldu'' ifadesini kullandı.

"KENYA'DA HAPİSTE VEKİL VAR MI?"
 
İnce, Kenyalı parlamenterlere ''Kenya'da hapiste milletvekili var mı '' diye sordu. ''Hayır'' cevabı alan İnce, ''Kenya demokrasisini örnek almalıyız'' dedi.
 
"BAŞBAKAN 'BU SİYAHTIR' DESE..."
 
''Öbür partilere grup disiplinini sormuşsunuz, bana sormadınız'' diyen İnce'ye, bir parlamenter, bir CHP milletvekilinin Genel Başkan'a aykırı görüş bildirip, bir oylamada parti gurubunun aksine oy kullanıp kullanamayacağını sordu. İnce de elindeki beyaz kağıdı göstererek, ''Mesela Başbakan 'bu siyahtır' dese, iktidar partisinden bir tanesi çıkıp buna beyaz diyemez. Bizde ise buna siyah diyen de yeşil diyen de beyaz diyen de olur. Bizde zaman zaman olmuştur, hatta biraz fazla olmuştur. Parti kurullarımızda bunlar olur. Bizim haricimizdeki diğer partilerde ise pek tartışma olmaz'' diye konuştu.
 
Bir Kenyalı parlamenterin, ''Kenya demokraside çok iyi. Bir milletvekili farklı yönde oy kullanabilir'' demesi üzerine İnce, ''Kenya demokrasisinden öğreneceğimiz çok şey var dedim'' diyerek karşılık verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com