İnce: Şahin’e biber gazını tattırırız!

İnce: Şahin’e biber gazını tattırırız!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ankara’daki 29 Ekim yürüyüşü sırasında biber gazı kullanılması halinde İçişleri Bakanı Şahin’e bu gazın tadını öğreteceklerini açıkladı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'i, Yalova’dan uyaran Muharrem İnce, 29 Ekim’de Ankara’da CHP’li vekillerin katılımı ile gerçekleşecek yürüyüşte polisin biber gazı kullanması halinde, biber gazını kendisine mecliste tattıracaklarını söyledi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!
 
CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce seçim bölgesi Yalova'da bulunan ofisinde basın toplantısı düzenledi.
 
Hükümetin bir süredir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi önemli günlerle ilgili baskılar uyguladığını, kutlamaları engellediğini, resepsiyonları iptal ettiğini belirten İnce, hükümeti Cumhuriyet ile hesaplaşma içersinde olmakla suçladı. "Bunu aşikâr ve cüretkâr bir biçimde yapıyorlar." diyen İnce, "29 Ekim günü STK’lar Ankara’da eski meclisin önünde toplanıp yürüyecekler. Hükümet açıklama yapıp 'bunu yaptırmayız' diyorlar. Bizimde genel başkan yardımcılarımız, grup başkanvekillerimiz bu konuyla ilgili açıklamalar yaptılar. Bende o gün Yalova’da olacaktım. Fakat Ankara’ya gitmeyi uygun buldum. Orada arkadaşlarımla birlikte olacağım. Yalova’da ki CHP’lileri sayın valiye ve sayın emniyet müdürüne emanet ediyorum. Onların kılına zarar gelsin istemem. Onların kılına zarar gelir, bir yanlışlık olursa sonra hesaplaşırız bunu bilelim." dedi.
 
Basın toplantısında, bayramın bağımsızlığın bir simgesi olduğunu söyleyen İnce, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i, 29 Ekim günü milletvekili arkadaşlarıyla birlikte eski meclisin önünde olacaklarını diyerek uyardı. "Bizim emir kulu gariban polis memurları ile işimiz olmaz. O çocuklara ne kızgınlığımız ne de bir başka şeyimiz olur." diyen İnce, konuşmasını, "Bizim derdimiz İçişleri Bakanı’dır. İçişleri Bakanı’nı buradan uyarıyorum. Eğer bir milletvekili arkadaşımın gözüne biber gazı gelirse, sana mecliste milletvekilleri ile birlikte o biber gazının tadını öğretiriz. Bu böyle bilinsin. Tattırmayan da namerttir. Bunu görecek. Bu topraklarda kimse Cumhuriyet Bayramı’nı yasaklayamaz. Kurban Bayramını da, Ramazan bayramını da yasaklayamaz. Dini ve milli değerlerimizle kimse oynayamaz bizim. Bizim bağımsızlığımızın simgesidir bu bayram. Bütün kurumları fethetmiş olabilirler. Bütün kurumları ele geçirmiş olabilirler. Ama Cumhuriyet Bayramının kutlanmasını engelleyecek bir hükümet bu topraklarda yaşayamaz. Herkes bunu böyle bilsin. İçişleri Bakanına da uyarımdır bu. Eğer biber gazını tatmak istiyorsa milletvekillerine gaz sıktırsın" diyerek tamamladı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com