İnce'den AKP'li Bozdağ'a öpüşme cevabı

İnce'den AKP'li Bozdağ'a öpüşme cevabı
CHP'li Muharrem İnce, "O camide kadınlı erkekli öpüştüler" diyerek yeni bir skandala imza atan AKP'li Bekir Bozdağ'a cevap verdi.

Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ Gezi Parkı Direnişi sırasında yaralananların sığındığı Bezmialem Valide Sultan Camii'yle ilgili "O camide kadınlı erkekli öpüştüler" demişti.

Bozdağ cevap CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'den geldi. İnce; " Siz bu ülkenin gençlerinin can havliyle yaptığı bir şeyi eleştiriyorsunuz, ama İncirlik'teki Irak'taki Amerikan askerlerinin camilere postalla, silahlarla girmesini, lay lay lom yapmasını eleştiremiyorsunuz" dedi.


"ABD ASKERLERİNİ NEDEN ELEŞTİRMİYORSUNUZ?"

"Tabii ki camiler hepimiz için kutsaldır, Allah'ın evidir, buraya girmenin bir kuralı vardır. Fakat dışarıda gaz bombaları atılırken, TOMA'lar varken, su püskürtülürken, insanlar kadınlı erkekli başları açık kapalı kıyafeti olmayabilir, ama can havliyle girmiştir. hallerde buraya bir Hıristiyan da bir Musevi de sığınabilir, ayakkabıyla da sığınabilir. Çünkü bu bilinçli, herhangi bir eğlenceden dönüştü yapılmış bir şey değil. Siz bu ülkenin gençlerinin can havliyle yaptığı bir şeyi eleştiriyorsunuz, ama İncirlik'teki Irak'taki Amerikan askerlerinin camilere postalla, silahlarla girmesini, lay lay lom yapmasını eleştiremiyorsunuz."

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de Bozdağ'ın iddialarının doğru olmadığını, AKP'ye yakın ve bakanların arkadaşı olan bir gazetecinin de müezzinle görüştükten sonra bunu ortaya koyduğunu söyledi.

Önder, "Şimdi İslami referanslarından şüphe duyulmayacak insanlar bunun bir düzmece olduğunu söylüyorlar. Bu artık inandırıcılığını yitirmiş bir kara propagandaya dönüştü" görüşünü savundu.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com