İnce'den Meclis Başkanı'na uyarı!

İnce'den Meclis Başkanı'na uyarı!
CHP Grup Başkanvekili İnce, ''Sayın Meclis Başkanı 30 yıllık siyasi deneyiminin gereğini yapmalıdır'' dedi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin TBMM Milli Eğitim Komisyonu'ndaki görüşmelerinin Anayasa ve İçtüzüğe aykırı olduğunu savunarak, ''Sayın Meclis Başkanı 30 yıllık siyasi deneyiminin gereğini yapmalıdır'' dedi.

İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin TBMM Milli Eğitim Komisyonu'ndaki görüşmelerinde söz taleplerinin işleme konulmadığını, bunun Anayasa ve İçtüzüğe aykırı olduğunu ileri sürdü.

"AVCI HUKUK CİNAYETİ İŞLEMİŞTİR!"

TBMM Başkanı Çiçek'in, TBMM Milli Eğitim Komisyon Başkanı Nabi Avcı'ya yazı yazmasının doğru olmadığını ifade eden İnce, ''Hukuk cinayetini sayın Avcı işlemiştir. Cinayeti işleyen cinayeti çözemez'' dedi.

İnce, Çiçek'in, komisyon toplantısı ile ilgili tutanakları okuması ve görüntüleri izlemesi halinde, kendisinin 6 kez söz talebinde bulunduğunu anlayacağını kaydetti. Görüntülerde, kendisinin ve 45 milletvekilinin söz taleplerini Avcı'ya verdiklerinin de görüleceğini anlatan İnce, Anayasa ve İçtüzüğün ihlal edildiğinin açıkça ortada olduğunu savundu.

"YASİ DENEYİMİNİ KULLANMALIDIR!"

rhangi bir şey beklenemeyeceğini, çünkü Avcı'nın ''görev adamı'' olduğunu iddia eden İnce, bu konuda Çiçek'in üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi. İnce, ''Sayın Meclis Başkanı 30 yıllık siyasi deneyiminin gereğini yapmalıdır'' dedi.

Muharrem İnce, Çiçek'in Anayasa ve İçtüzüğe aykırı olması nedeniyle teklifi iade etme yetkisinin olduğunu, bunun daha önce 4 kez gerçekleştiğini dile getirdi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İnce, Cemil Çiçek'in, kendileri ile herhangi bir görüşmede bulunmadığını söyledi.

Muharrem İnce, başka bir soru üzerine, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın bir teklif ya da tasarının görüşmelerinin başlama ve bitiş tarihini söyleyemeyeceğini, böyle bir kehanette bulunamayacağını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com