İnce'den sert yanıt

İnce'den sert yanıt
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın, ‘Kemalist diktatörlüğün bir huyu var, öldürüyor asıyor, işkence kuruyor’ sözlerine sert tepki verdi.

‘Sözlerine itibar etmemek lazım’

Altan Tan'ın ardından söz alarak kürsüye çıkan Muharrem İnce: "Bu Meclis'te Diyap Ağalar da var, Altan Tanlar da var. Bu olacak. Altan Tan'ın sözlerine itibar etmemek lazım. Diyarbakır'da çıkan kemiklerle ilgili Meclis'te basın açıklaması yaptı. Ama şimdi Adli Tıp Raporu'na göre 100 yıllık kemiklermiş bunlar ve yarısı hayvan kemiği çıktı." dedi.

HABERİN VİDESO İÇİN TIKLAYIN!

‘PKK kontenjanından milletvekili olacaksın’


Sözlerine devam eden İnce, BDP sıralarına dönerek şu sözleri sarf etti: " Bu ülkede Kemalist diktatörlük yoktu ama terörist diktatörlüğü var. PKK kontenjanından milletvekili olacaksın, geleceksin Atatürk'ün Meclisi'nde Atatürk'e hakaret edeceksin. Haddini bileceksin, haddini... Kimsin sen! Atatürk'ün Meclisi'nde bunu konuşacaksın. Önce Tahran'a bakacaksın, Bağdat'a bakacaksın, Şam'a bakacaksın, Kahire'ye bakacaksın, ondan sonra Ankara'ya bakacaksın. Burada Cumhuriyet düşmanları işbirliği yapamaz. Atatürk Meclis'i kurmasaydı, siz burada milletvekili mi olurdunuz? İngilizlerin gölgesinde sığır çobanı olurduk hepimiz."

Mehmet Akif’in mektubuyla devam etti

Sözlerine Mehmet Akif'in arkadaşına yazmış olduğu bir mektubu okuyarak devam eden Muharrem İnce, BDP'li vekillere yönelik eleştiri dozajını artırarak: "Hakkari'de Siirt'te büyük savaşlar oldu da Yalovalılar, Balıkesirliler gelmedi mi buraya?" dedi.
(SRE)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com