“İncirlik’te Kuran yakılırken neden sesin çıkmadı”

“İncirlik’te Kuran yakılırken neden sesin çıkmadı”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

"DEMOKRASİ YA GELECEK YA GELECEK"
 
"Gaz bombası atıyorsunuz doğrudan hedef alıyorsunuz. Bunun birileri tarafından dile getirilmesi lazım. Birilerinin bunu örtmemesi lazım. Bu konuda görev yerine getiren tek parti var. Halkında yanında olan CHP’dir. Neden konuşuyorsunuz bunu. Neden konuşmayacağız. Niçin sahip çıkıyorsunuz bu genclere diyorlar. Neden çıkmayalım. Açık konuşuyorum. Bu ülkeye demokrasi ya gelecek ya gelecek.
 
"ÇOCUĞA KİMSE DOKUNAMAZ"

Gençler bizim gençlerimi, bizim çocuklarımız bezim geleceğimiz. O gençleri gözardı edemeyiz .Onların haklı eylemlerinin yanında kapı gibi CHP duracaktır. Dünya değişti, Türkye değişti Ataerkil toplumdan çocukerkil bir toplum olduk biz. Çocuğun ihtiyaçlarını hiçbir anne baba göz ardı edemez. Çocuğa kimse dokunamaz.

"KÜÇÜK BİR PARKTA YETİŞEN BİR FİLİZ..."
 
Hiçbir genci bireysel bir avantaj peşinde olmadığını hepimiz biliyoruz. Genç delikanlıdır. Kenti için köyü için ülkesi için halkı için çalışan delikanlıdır. Gençlerimize sahip çıkmak onları dinlemek de her siyasi parti liderinin temel görevidir.  Gençlerimize apolitik dedik. Türkiye’ni ve dünyanın sorunun bilmiyor dedik. Bunlar bir şeyden anlamaz bunlar bilgisayar çocukları dedik. Ama gençler kendilerini bize de dünyaya da çok güzel şekilde anlattı. Küçük bir parkta yetişen bir filiz tüm dünyada ses getirdi. Çünkü bu kuşak küresel bir kuşak."

"MUSTAFA KEMAL CUMHURİYETİ EMİN ELLERE TESLİM ETMİŞ"
 
Gençleri hafife almayacağız, dinleyeceğiz. Bu gençlik daha fazla demokrasi daha fazla özgürlük diyor. Taksim Gezi Parkı olayı bir şey daha öğretti.  Emin ellere teslim etmiş Mustafa Kemal Cumhuriyeti. Gençlere emanet etmiş. Bizim gençlerimizi dünyayı biliyorlar, ülkemizi biliyorlar.  Onlar Avrupalı akranlarına göre daha ilerdeler. Onlarla her zaman gurur duyacağız.

"İNSAN SEVGİSİ OLMAYAN ÜLKE YÖNETEMEZ"
 
Efendim 4 ağaca bunlar sahip çıkıyorlar diyorlar. Ağaç sevgisi olmayan birinde insan sevgisi olabilir mi. İnsan sevgisi olmayan biri bir ülkeyi yönetebilir mi.  Bütün halk destek verdi. Doğrudur. Ama bir kara kafa dünyayı keşfetmemiş, dünyayı kendi merkezi olan bir insan bunlara karşı çıktı. O iteği kadar karşı çıksın nehir okyanuslara ulaşacak.

"O GENÇLERE HEPİMİZ SAYGI DUYMALIYIZ"
 
Toplantıdan hiçbir ayrım yapmadılar kendi aralarında. Farklı görüşlere sahiptiler. Farklı siyasi görüşleri savunuyorlar ancak bir arada bizim özel hayatımıza müdahale etme diyorlar.  Hatta o kadar ki kendisine birkaç metreden gaz sıkan polise bile el uzattılar. Ama bunlar yılmadılar. Kişisel beklentileri yoktu. O nedenle o gençlere hepimizin saygı duyması gerekiyor.

"VERDİĞİN VERGİNİN HESABINI SOR"
 
Demokrasi sadece sandığı gitmek değildir. Bu ülkede 73 milyon yurttaş yaşıyorsa 76 milyon insan vergi öder. Kime öder. Hükümet toplar vergiyi ve harcar. Vatandaş ödediğini vergiyi sorar, siyasi iktidar hesap verir. Türkiye henüz bu aşmaya gelmedi. Gençlerime, vergi veren her yurttaşıma söylüyorum. Verdiğin verginin hesabını sor. Demokrasinin kurallarından bir tanesi hesap sormak. Siyasi iktidar da hesap verir.

"TÜRKİYE'DE 3. SINIF DİKTATÖRLÜK VAR"
 
Demokrasilerde siyasi otorite sivil toplum kuruluşlarını dinleyecek ve onların sorunlarını çözecek. Çağdaş demokrasilerde her kesimin fikri alınır, Biz de usulen yapılır. Demokrasiyi derinleştirmemiz gerekir. Hani birisi diyor ya Türkiye 2. Sınıf demokrasi değil. Ne yazık ki Türkiye’de 3. Sınıf diktatörlük var diyorlar. Diktatörlükten bir önceki aşama. Taksim’deki gençlerimiz bu ülkede birinci sınıf demokrasi istiyorlar.

"VALİ İLE POLİS SENİN BABANIN MALI MI!"
 
Eğer egemenliği parçalarsanız demokrasiyi güçlendirirsiniz. O nedenle yasama yürüme ve yargı oluşturulmuş. Bir kişi hepsini yönetmesin diye.  Benim polisim benim  valim diyor. Bunlar senin babanın malı mı. Vali devletin valisi, polis devletin polisi. Ama sen bunları kendi valin ve polisin haline getirdin. O nedenle ben sana diktatör diyorum Recep Tayyip Erdoğan.
 
"HALKLA POLİSİ KARŞI KARŞIYA GETİRDİ"

Polise sahip çıkıyor. Polis halkın polisi senin polisi değil ki. Polis bizim çocuklarımız onlar. Sen ne yaptın halkla polisi karşı karşıya getirdin. Hatay Dörtyol’da AKP milletvekilinin oğlu polisleri sıraya dizip hesap sormuyor muydun. Senin aklın neredeydin o zaman.  Kalmışsın polisin savunuyorsun. Neden orantısız güç kullanıldı.  Polise saygımız var. Kimsenin endişesi olmasın. Halkın polisine saygımız var iktidarın polisini asla istemiyoruz.  Halkın polise CHP sahip çıkıyor.  Halkın polisinin özlük haklarının iyileştirilmesi için 3 tane öneri verdik.
 
Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Halkın polisinden yanaysan gel şu polisin özlük haklarını düzeltelim. Her şeyi istismar ettiği gibi polisleri de istismar ediyor, polisleri kullanıyor.  Biz demokrasiyi bu ülkeye getiren siyasam parti olarak demokrasiyi sonuna kadar savunacağız.

"ŞİDDET DİLİNİ KULLANAN ERDOĞAN"
 
Sizin anladığınız dilden konuşacağım dedi. İki dil var. Bir dil şiddet dili öbür dili sevgi dili. Şiddet dilini kullanan Recep Tayyip Erdoğan. Sevgi dilini kullanan gençlerimiz. Ne demek anladığınız dilden konuşacağım. Dövecek misin? Öldürecek misin? Demokrasi istiyor bu gençler.  Demokrasi isteyenlerin öldürüldüğü rejime dikta denir. Başındakine de diktatör denir.
 
Bütün Türkiye psikanalize merak sardı. Herkesi bir korku sardı. köşe yazarları bilim insanları sade vatandaş psikolog olduk. Hepimiz vazgeçirmeye çalışıyoruz. Ama ha yapma eyleme sert konuşma memleketi felakete götüreceksin.
 
Ama ben bildiğimi konuşacağım diyor. Sana değil ülkeye  zarar veriyor.  Her toplumun içinde provokatör olur. Her yere sızabilirler. Hepimizin ortak görevi provokasyona gelmemektir.  Ama bir sorun var. Provokatör başbakan olursa ne olacak. Sorunumuz o. Ne söyledi. Gençler camiye bira şişeleri ile girdi.

"İNCİRLİK'TE OLANLARA NEDEN SESİN ÇIKMADI"
 
Akıl var mantık var. Bir Recep Tayyip Erdoğan’a cami hassasiyeti için olmasa da başka bir şey sormak isterim. İncirlik üstünde Kuran yırtılırken neden sesin çıkmadı. Merak ediyorum Kuran yırtıldı. Hepimizin baş tacı ettiği kitap. Kuran yırtıldığında neden sesin çıkmadı. Irak’ta milyonlarca Müslüman kadına tecavüz edildi. Senin sesin neden çıkmadı Recep Tayyip Erdoğan. Sen ne yaptın o tecavüzcülere başarılar diledin. Bu halk biz sunu unutmayacağız. (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com