Independent 'Dünya Liderini' Tanımayınca!

Independent 'Dünya Liderini' Tanımayınca!
Independent gazetesi twitter'dan 'Türkiye selfie' başlığı adı altında paylaşılan Başbakan ve oğlu Bilal'in montaj fotoğrafını orijinal sanıp haberinde kullandı.

 Yaklaşık 1 saat sistemde kalan haber daha sonra orijinal görseliyle değiştirildi.

 

Dünyaca ünlü İngiliz gazetesi Independent dünya basın tarihine geçecek bir ‘gaf’a imza attı. Gazetenin internet sitesinden yapılan “Türkiye’deki eylemde selfie pozu” başlıklı haberde kullanılan bir görsel foto-montaj çıktı.
Gezi olayları sırasında başına isabet eden gaz kapsülü nedeniyle komaya girip hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın cenazesinden sonra Okmeydanı ve Taksim’deki polis müdahalesi sırasında çekilen bir poza “montaj” yapılarak eklenen Tayyip Erdoğan ve Bilal Erdoğan’ı tanıyamayan gazete “İki eylemci polisten kaçmak yerine olayların ortasında bu pozu çekti” şeklinde yorum yaptı.

eski-yeni.jpg

Haberi önce böyle yayınladılar… Daha sonra ise düzeltip sağdaki gibi verdiler.
Diğer yandan ünlü talk şov sunucusu Ellen DeGeneres’in Oscar ödül törenlerinde ünlü oyuncularla çektiği selfie pozu İstanbul’daki protestoculara da ilham kaynağı oldu. Önceki gün Okmeydanında yaşanan olaylardan sonra polisin göz altına aldığı 14 eylemci polis minibüsünde cep tyelefonu ile selfie pozu çektiler. Ali Emre Mazlumoğlu isimli twitter kullanıcısının paylaştığı tweeti haber sayfalarına taşıyan İngiliz gazetesi Independent ise şu yorumda bulundu: Gençler Ellen’ı bile solladı.(SBK)

selfie-polis-otusu.jpg

Sözcü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com