İngiliz ambulansının Hatay’da ne işi var?

İngiliz ambulansının Hatay’da ne işi var?
İngilizlerin ambulansları YURT'a yakalandı. Hatay Valisi Lekesiz daha önce yaptığı açıklamada ambulans olayının yalan olduğunu iddia etmişti.
Hatay Valisinin  basın toplantısı düzenleyerek yalanladığı İngiliz ambulansları YURT’tan kaçamadı. Hatay muhabiri İngiliz plakalı iki ambulansı görüntüledi.  Şehir merkezine oldukça yakın Hatay Yeni Sanayi Sitesi’nde görüntülenen iki ambulansın,   Suriye’ye silah ve mühimmat taşıdığı iddia ediliyor. Hatay’da yaşayan vatandaşlarsa  ambulanslarda eli silahlı kişileri gördüklerini söyledi. Vatandaşların açıklaması, ambulansların silah sevkiyatı yapmak için kullanıldığı iddiasını destekliyor.
 
VALİ YALANLAMIŞTI
 
Bazı gazetelerde yer alan, “Ambulanslarla Suriye’ye mühimmat taşınıyor ve dönüşte de yaralı getiriliyor” haberlerini yalanlamak için geçen  günlerde  basın toplantısı düzenleyen Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, “Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarını sağlık merkezlerine taşıyan ambulanslar; 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Sistemine bağlı olarak çalışmakta, iddia edildiği gibi ambulansların Suriye topraklarına girerek hasta alması, mühimmat, teçhizat ve silah taşıması da hukuken ve fiilen mümkün değildir. Ambulanslarımızda müdahale için gerekli standart tıbbi donanım ve malzeme dışında hiçbir şey taşınmamaktadır” demişti.
 
YALANSA  AMBULANSLARIN ORDA İŞİ NE ?
 
Yurt muhabiri tarafından görüntülenen İngiliz plakalı ambulanslar, açıklamaların gerçeği yansıtmadığının bir kanıtı. Soru şu: Hatay ili sınırları içinde İngiliz plakalı ambulanslar iddia edildiği gibi silah sevkiyatında kullanılmıyorsa,  hangi amaçla kullanılıyor? (NSK)
 
Yurt Gazetesi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com