İngiliz gazetesinden Erdoğan'a övgü!

İngiliz gazetesinden Erdoğan'a övgü!
The Guardian: İngiltere'nin Suriye'ye veremediği mesajı Erdoğan veriyor..

İngiliz The Guardian gazetesi'nden bugün ilginç bir özeleştiri geldi. Yazıda Erdoğan'ın Esad'a çağrısını gündeme getiren gazete, İngiltere Dışişleri bakanlığını da eleştiriyor.

İNGİLTERE'NİN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY YOK
'İngiltere'nin Suriye'ye Veremediği Mesajı Türkiye Veriyor' Dışişleri sekreteri William Hague geçen hafta İngiltere'nin Suriye için yapabileceği pek birşey olmadığını itiraf etti. Ancak Suriye'nin güçlü komşusu Türkiye Şam'a Dışişleri Bakanı'nı Esad'a çıkışmak üzere gönderiyor. Turkiye alarmda çünkü hem insani boyutuyla konuyu ele alıyor hem de sınırlarında tehlike istemiyor. Ayrıca hızla Suriye'den gelen mültecilerin çoğalması da Turkiye'yi endişelendiriyor ve Başbakan Erdoğan o yüzden Esad'ın halkına yardımcı olması çağrısında bulunuyor.

TÜRKİYE'NİN PKK ENDİŞESİ
Türkiye PKK konusunda da endişe duyuyor. Zaman Today's'in haberine göre 1600 kadar PKK'lı Kandil dağında bulunuyor. Suriye ile Türkiye arasında terörle mücadele konusunda yeterli adımlar atılmış değil. Bu da Türkiye açısından endişe verici. Bütün bu nedenlerden dolayı Başbakan Erdoğan son olarak 'Sabrımız taşıyor artık' mesajını verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com