İngiltere göçmenleri senetle alacak

İngiltere göçmenleri senetle alacak
Göçmen krizini çözmeyi planlayan İngiltere, ülkeye giriş yapacak göçmenlerden senet isteyecek

Avrupa'daki kriz göçmenleri de vurmaya başlayacak gibi. Kemer sıkma politikalarının konuşulduğu şu günlerde vergi mükelleflerinin şikayetlerini göz ardı edemeyecek durumda olanİngiltere başbakanı David Cameron'ın,göçmenlerin ülke ekonomisi ve mükellefler üzerindeki "yüklerini" azaltmaya yönelik önlemler açıklaması bekleniyor.

MUHAFAZAKARLARA GÖZ KIRPMAK İÇİN
The Telegraph'a göre, Başbakan Cameron bugün Londra'da yapacağı bir konuşmada göç ve göçmenler ile ilgili planlarını açıklayacak. Amacı ise Muhafazakar oy verenlere garanti verme çabası ile bu hususta yumuşamayacağını göstermek.

DAHA ÖNCEKİ VAADLER YETERSİZ KALIYOR
Parti ülkeye yönelik net göçü on binlerce sayı aşağıya çekmesi sözü vermesine karşın, Liberal Demokratlar ile birlikte bir koalisyon söz konusu olduğu için bu vaadin resmi devlet politikası olması söz konusu değil.

'GÖÇMENLERİN GELİR SEVİYESİ DÜŞÜK GİRİŞ YÜKÜMLÜLÜKLERİ ARTTIRILMALI'
Bu yüzden, Cameron bugün göçmenlerin, vergi ödeyenler üzerinde yük olmaya başlayan, aile üyelerini ülkeye getirmelerini durdurmak için yeri kurallar koyacağı vaadinde bulunacak.

Göçmen kanunları İngiltere'ye kabul edilen insanların eşlerine ve çocuklarına sponsor olmasına ve onlarla birlikte yaşaması için ülkeye getirmesine izin veriyor.

Cameron, İngiltere merkezli sponsorların yüzde 70'inden çoğunun vergi sonrası kazançlarının 20bin pound'tan daha az olduğunu söyleyen araştırmayı gündeme getirecek. "Sponsorların gelir seviyesi bu kadar düşük olduğunda, göçmenlerin ve ailelerinin refah sistemi ve vergi mükellefleri için ciddi bir yük haline geleceği kesin" diyecek.

Bakanlar Göç Danışma Komitesi'nden, ki bu komite göçmen kanunlarının oluşturulmasına yardım ediyor, bir göçmenin ülkeye giriş yapmadan önce sahip olması gereken minimum finansal kaynaklarının arttırılmasına göz gezdirmesini istiyor.

ÖNLEMLERE SENET ÇIKARMAK DA DAHİL
Cameron ayrıca hükümetin finansal bağımsızlığı garanti altına alması için gelecekte uygulanacak önlemlere de göz önünde bulunduruyor. Bunlara göçmenlerin senet çıkarması ya da girişten önce teminat vermesi de dahil
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com