İngiltere'de işsizlik artıyor

İngiltere'de işsizlik artıyor
Ulusal İstatistik Kurumu'nun verilerine göre (OMS) İngiltere' de işsiz sayısı, Kasım ve Ocak ayları arasında 28 bin kişi artarak, toplamda 2.67 milyon kişiye ulaştı.

Çalışma Bakanlığı önünde toplanan İngiliz vatandaşları "kesinti ve işsizlikten başka bir şey getirmeyen Başbakan David Cameron Gitmeli" sloganları attılar.

Aralarında engellilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi, Bakanlık binası önünde seslerini duyurmaya çalıştı. Protestocular ellerinde "devletten para yardmı değil iş istiyoruz" yazılı pankartlar taşıdılar.

"Siyahi Aktivistler Kesintiler için Ayaklanıyor" grubu temsilcisi Lee Gusper, "Bugün hükümet işsizlik oranlarını açıkladı ve yine yüksek oranda artışı görüyoruz. Bu rakkamlarda, çok sayıda konuda şikayetlerimizi dile getirmek istiyoruz. Fakir toplumlar, siyahiler beyazlar, engelliler bankalar tarafından oynananan oyunun faturasını ödüyor. Biz iş istiyoruz, gerçek bir iş" diye konuştu.

Mark Dank Çalışma Hakları grubu aktivisti Tori ise,"Hükümet insanları bedava çalışmaya itiyor, ülkede işsizlik artmaya devam ediyor ve aynı zamanda hem kamu hem özel sektörde işten çıkartmalar devam ediyor. Bizim mesajımız şu: Dünya hükümetlerinin izledikleri politika iyi gitmiyor. Avrupa'da, Yunanistan'da bunu görebiliriz. Herkesin iş edinme ve para kazanma hakkı var. Yöneticiler yatırım yapıp, insanların geleceğini hesapladıkları bir politika gütmeliler. Böylece dünya daha güzel bir yere dönecektir" açıklamasında bulundu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com