İngiltere'de Suriye ile savaşa hayır protestosu

İngiltere'de Suriye ile savaşa hayır protestosu
İngiltere'nin başkenti Londra'daki Türk Büyükelçiliği önünde toplanan çoğu Türk yüze yakın kişi,TBMM'den geçen Suriye tezkeresini protesto ederek savaş karşıtı gösteri yaptı.

Anadolu Kültür Merkezi, İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği, CHP İngiltere Dayanışma Derneği, Türkiye Gençlik Birliği İngiltere Temsilciliği ve Kıbrıs Türk Cemiyeti üyelerinin katıldığı gösteride "Suriye ile savaşa hayır" çağrısı yapıldı.

Ellerinde "Suriye ile Savaşa Hayır" pankart ve dövizleri taşıyan göstericiler "Suriye Türkiye Kardeştir  ABD kalleştir, Atatürk gençliği görev başında katil ABD Ortadoğu'dan defol" sloganları attı.


VİDEOYİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Büyükelçilik binasında önünde görevlendirilen polisler, gruba müdahale etmedi.

Sivil toplum örgütleri adına Türk Gençlik Birliği'nden Musa Ballıkaya okuduğu açıklamasında, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yabancı ülkelere 1 yıl süreyle gönderilmesi ve görevlendirilmesine mümkün kılan tezkeresinin kabulüne ve savaşa hayır demek için buradayız.Suriye ile savaşa hayır diyoruz çünkü; kamuoyu yoklamaları halkımızın büyük çoğunluğunun savaşa hayır dediğini göstermiştir. Suriye ile savaşa hayır diyoruz çünkü; Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi Savaş zaruri ve hayati olmalıdır. Milletiin hayatı tehlikeye maruz kalmadıkça savaş bir cinayettir, ülkemizde olanlara sessiz kalmayacağız" dedi.

Basın açıklamasının okunmasının ardından topluluk, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni ve İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra olaysız dağıldı.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com