İngiltere'den flaş açıklaması

İngiltere'den flaş açıklaması
İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague Suriye'de tüm dünyanın şahit olduğu dehşete hiçbir ülkenin göz yummaması gerektiğini söyledi.
William Hague, Avrupa Birliği'nin Suriye Havayolları'na ait uçakların AB havalimanlarını kullanmasını yasaklayıcı yaptırımlarından sonra bir açıklama yaptı.
 
İngiltere Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yayınladığı açıklamasında Hague, Esad rejimine karşı kararlaştırılan yaptırımların Suriye'de barışa geçişte önemli bir yol kazandıracağını kaydetti.
 
William Hague açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 'Kendi insanlarına zarar veren, acımasızca ve pişman duyulmaksızın devam bu şiddet kabul edilemez. Söz konusu son yaptırımlar rejimin kalbine etki edecek, Esad hükümetindeki kıdemli üyeleri hedefleyecek ve rejimin kimyasal ve biyolojik silah programının bağlantılarına bir varlık getirecektir'.
 
YAPTIRIMLAR AÇIK BİR UYARI
 
Bu yaptırımların Esad rejimini destekleyenlere ve sivillere yönelik şiddet ve işkenceye devam edenlere uluslararası toplumun bunlardan sorumlu tutacağına dair açık bir uyarı olduğunu vurgulayan Hague, Suriye'deki çatışmanın giderek artığını, 300 binden fazla mültecinin komşu ülkelere kaçmak zorunda bırakıldığını ve 2.5 milyondan fazla insanın da acil yardıma ihtiyacı olduğunu dile getirdi.
 
Amaçlarının şiddeti sona erdirerek daha demokratik ve istikrarlı bir Suriye'ye bir geçiş yaratmak olduğunu belirten Hague, uluslararası toplumun tüm üyelerine acil çağrıda bulunarak benzer yaptırımları uygulamalarını istedi.
 
William Hague açıklamasını 'Hiçbir ülke Suriye'de şahit olduğumuz dehşete gözlerini yummamalıdır. Tarih ve Suriye Halkı bunları şiddetli bir yargılayacaklardır.' sözleri ile tamamladı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com